پژو مدل۱۰۰۸ را روانه بازار می‌کند +عکس

پژو مدل۱۰۰۸ را روانه بازار می‌کند +عکس

کراس‌اوور و SUV ها سلیقه سازندگان صنعت اتومبیل را تحت تاثیر قرار داده و هیچ نشانه‌ای از کاهش قدرت و برتری آنها دیده نمی‌شود. اینک بسیار بیشتر از قبل خودروهای مرتفع، خودروسازان را به ترک ساخت سدان‌ها، استیشن‌ها و هاچ‌بک‌ها مجبور کرده‌اند. از دیگر سو تولیدکنندگان، بخش‌ها و زیرمجموعه‌های جدیدی را برای فروش مدل‌های بیشتر احداث می‌کنند.

 پژو نیز در سال‌های گذشته روند ساخت SUV ها را گسترش داده است. این کمپانی با SUV خانوادگی 7 صندلی 5008، یک نسخه کوچکتر 3008 و کراس اوور  2008 در سطح پایه، حرکت روبه جلویی را از خود به نمایش گذاشته اما ظاهرا این میزان فعالیت در دنیای قد بلندها برای پژو کافی نبوده و این کمپانی قصد دارد خودرویی ارزانتر برای مشتریان خود در سطح شهر و در طبقه‌ اجتماعی گسترده‌تر ارائه کند. بنابراین طراحان پژو بر این باورند که خودروی آینده شهری‌شان باید شبیه تصاویر ارائه شده باشد.

به تازگی تصاویر جدیدی از شاسی‌بلند سایز کوچک پژو ۱۰۰۸ با بدنه پژو ۲۰۸ در خبرگزاریها منتشر شده است.

این مدل جدید دیده‌ شده تا به امروز کوچکترین کراس‌اوور ساخته شده برای بازار جهانی توسط گروه PSA است. اگر با دقت به تصاویر نگاهی بیندازیم متوجه کش و قوس‌های عجیب در بدنه این خودرو می‌شویم که شاید باید بگوییم زیبایی خاصی به آن داده و این مدل را به یک خودرو آفرود واقعی و مناسب تبدیل کرده است.

پژو ۱۰۰۸ جدید از لحاظ ابعاد جای خالی مابین دو مدل پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۰۸ را پوشش می‌دهد. بنا به گزارش‌های موجود این خودرو مجهز به پیشرانه ۳ سیلندر با گنجایش‌ها و قدرت خروجی متفاوت خواهد بود و همانند خواهرانش سیستم محرکه را در چرخ‌های جلویش خواهد داشت.

این تصاویر (رندر) نشان می‌دهد که خودروی آتی پژو از 2008 کوچکتر ارائه می‌شود و احتمالا با نام تجاری 1008 معروف خواهد شد. در واقع پژو با این خودرو کلکسیون خود را کاملتر می‌کند. با وجود اینکه کمپانی فرانسوی جزئیات زیادی را در خصوص این خودرو و نام آن تائید نکرده است، تصاویر لو رفته در تابستان گذشته حکایت از تولید یک کراس‌اوور کوچک و جمع‌و‌جور توسط این خودروسازفرانسوی دارد.

پژو در سال 2010، از یک مدل مفهومی HR1 رونمایی کرد که احتمالا مدل پایه کراس‌اوورهای سطح اولیه این شرکت خواهد بود. پلت‌فرم این خودرو از نوع PSA’s EMP1 است که با همکاری مهندسان شرکت‌های پژو، سیتروئن و دانگ‌فنگ ساخته می‌شود. احتمالا پلت فرم این خودرو در آینده روی 20 خودروی قدبلند دیگر به کار خواهد رفت.

تصاویر لو رفته از جدیدترین خودروی پژو که احتمالا بعدها با نام 1008 شناخته می‌شوند

اگر هزینه‌های تولید چندان گران تمام نشود، پژو می‌تواند به تکرار یک موفقیت مالی بزرگ دلخوش کند. احتمالا خودروسازان فرانسوی به خوبی می‌توانند این نسخه احتمالی از 1008 را در بازارهای اروپایی و بازار بزرگ چین محبوب کنند.

تصاویر 1008 احتمالی در تابستان سال گذشته منتشر شده‌اند

به علاوه پژو در آینده لیستی از گیربکس‌های اتوماتیک را برای آن معرفی خواهد کرد. در حال حاضر گروه PSA به طور رسمی سرپرستی دو کارخانه خودروسازی اوپل و واکسهال را برعهده دارد؛ از این رو برخی از کارشناسان احتمال می‌دهند که این مدل جدید باعث منشا گرفتن نسخه‌ای مشابه برای برند اوپل نیز باشد. نظر شما درباره خودروهای کراس‌اوور و شاسی‌بلند‌ چیست؟

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top