عذرخواهی از خریدارن خودرو

عذرخواهی از مشتریان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌و‌گویی که طی هفته گذشته با روزنامه ایران داشت از خودروسازان خواسته که از مردم عذرخواهی کنند و قول دهند که کاستی‌های موجود را جبران می‌کنند. رضا رحمانی اما در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه در مورد کاهش قیمت خودروهای ثبت‌نام قطعی گفت: «خودروسازان باید از مردم عذرخواهی می‌کردند و باید توضیح می‌دادند که تحریم‌ها با این صنعت چه کرده و قول می‌دادند که جبران ‌کنند.»

اینکه تحریم‌ها صنعت خودرو را به وضعیت کنونی کشانده جای هیچ شک و شبهه‌ای نیست، اما اینکه وزیر از خودروسازان می‌خواهد در حالی که چالش تحریم‌ها و تاثیر آن بر خودروسازی کشور را توضیح می‌دهند، بلافاصله از مشتریان هم بابت بلایی که تحریم‌ها بر صنعت خودرو آورده عذرخواهی کنند، جای شگفتی دارد. آنچه مشخص است خودروسازانمانند دیگر بنگاه‌های اقتصادی کشور به دست خود در گردونه تحریم نیفتاده‌اند و به نوعی تابع تحولات سیاسی اقتصادی کشور هستند. این‌طور از اظهارات رحمانی بر می‌آید که خودروسازان باید با پیش‌بینی زمان تحریم‌ها، برنامه‌ریزی صحیحی برای تولید و تعهدات خود می‌کردند و حالا که پیش‌بینی در این زمینه صورت نگرفته باید از مردم عذرخواهی کنند. قصد دفاع از عملکرد خودروسازان را نداریم، اما به‌نظر می‌رسد پیش‌بینی تحریم‌ها و تاثیرپذیری صنایع از این دست محدودیت‌های بین‌المللی باید در سطحی کلان‌تر از یک بنگاه اقتصادی صورت می‌گرفت و تمهیداتی نیز قبل از اعمال تحریم‌ها اندیشیده می‌شد.  ازسوی دیگر اگرچهخودروسازان بابت پیش‌فروش‌هایی که پشتوانه‌ای نداشت، باید به گفته وزیر از مشتریان عذرخواهی کنند، اما ظاهرا مشتریان اول باید شاهد عذرخواهی مجموعه وزارت صنعت باشند که بدون هیچ تمهیدی مجوز پیش‌فروش‌ها را به خودروسازان داده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top