یک ایرانی سهامدار مک لارن شد

یک ایرانی سهامدار مک لارن شد
مالک ایرانی شرکت بزرگ تولید مواد غذایی در کانادا، یک دهم سهام شرکت مک‌لارن را خرید.

گروه خودروسازی مک‌لارن اعلام کرد که مایکل لطیفی، مالک ایرانی‌الاصل شرکت مواد غذایی «سوفینا فود»، سهامدار جدید این شرکت شده است.

لطیفی که صاحب سومین شرکت بزرگ تولید مواد غذایی در کاناداست، 10 درصد از سهام مک‌لارن را به ارزش حدود 200 میلیون پوند خریداری کرده و در کنار منصور اوجه و یک شرکت بحرینی به نام «ممتلکات» سهامداران عمده مک لارن هستند.

مایکل به عنوان یکی از طرفداران تیم «فِراری» در جوانی، ایران را به مقصد کانادا ترک کرد و در همان ابتدا برای مک‌دونالد شروع به کار کرد. او سپس از رشته مهندسی برق و سپس MBA فارغ‌التحصیل شد و حالا مالک سومین شرکت صنایع غذایی در کاناداست.

لطیفی می‌گوید: من سال‌ها، مک‌لارن را تحسین می‌کردم و فعالیت آنها برای من الهام بخش و تحسین برانگیز بوده است. مک‌لارن در تکنولوژی و مسابقه، شرکتی خاص است. من از اینکه عضو این شرکت هستم واقعاً خوشحال و مفتخرم.

محمد بن عیسی آل خلیفه، مدیر اجرایی مک‌لارن نیز گفت: تزریق این سرمایه عظیم به مک‌لارن، تضمین کننده برنامه‌های آینده ماست. ما از پیوستن مایکل لطیفی به خانواده مک‌لارن خود بسیار خوشحالیم.

مک‌لارن پس از فصل ناموفقی که با هوندا در مسابقات فرمول یک شرکت داشت در فصل جاری با موتورهای شرکت رنو در مسابقات شرکت کرده است.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top