فرماندار تهران: نیاز به جایگزینی ۶ هزار اتوبوس حمل و نقل عمومی

فرماندار تهران خبر داد:
نیاز به جایگزینی ۶ هزار اتوبوس حمل و نقل عمومی
فرماندار تهران گفت: در بسیاری از نقاط تهران دوربینی برای کنترل خودروهای سنگین وجود ندارد و پلیس راهور و شهرداری تهران باید در خصوص جانمایی این دوربین‌ها تا هفته آینده نظرات خود را اعلام کنند.

عیسی فرهادی فرماندار تهران در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران پیشنهاد کرد، پلیس راهور و شهرداری تهران طرح مشترک خود را تا هفته آینده در خصوص کاهش آلودگی هوا ارائه دهند.

فرماندار تهران تصریح کرد: هر شب 5 هزار کامیون فرسوده نخاله ساختمانی استان تهران را چندین بار از ساعت 10 شب تا 6 صبح انتقال می‌دهند.

وی ادامه داد: در کل تردد این کامیون‌ها 50 هزار مرتبه در طول شبانه‌روز می‌شود و عمدتاً در شمال تهران اتفاق می‌افتد که در آنجا طرح ترافیک نیست و دوربینی برای کنترل وجود ندارد.

فرهادی گفت: در طرح مشترک راهور در شهرهای تهران باید این مسائل گنجانده شود که در چه مکانی و از سوی چه ارگانی باید دوربین‌های ترافیکی نهاده شود.

فرماندار تهران افزود: در حال حاضر نیاز به جایگزینی 6 هزار اتوبوس وجود دارد که 3 هزار عدد آنها عمر بالای 10 سال دارند، همچنین بالغ بر 120 هزار کامیون در اطراف تهران سن بسیار بالایی دارند که بر آلودکی شهر تهران می‌افزایند.

وی ادامه داد: اگر قرار است طرح اسقاط اجرا شود، باید به تعداد درخواست‌ها خودروی آماده جایگزینی وجود داشته باشد و این‌طور نشود مالک خودرویی که اسقاط شده مدت طولانی خودروی خود را دریافت نکند.

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top