قیمت واقعی طرح ترافیک چقدر بود و چقدر شد؟

قیمت واقعی طرح ترافیک چقدر بود و چقدر شد؟
سه هفته از اجرای طرح ترافیک جدید می‌گذرد، گزارش‌ها نشان می‌دهد که هزینه روزانه طرح برای عموم مردم حدود ۳۸ درصد کاهش یافته و در سال ۹۶ هزینه تردد روزانه در محدوده طرح به‌طور متوسط ۲۹۹۰۰ تومان بوده که در نیمه دوم اردیبهشت ۹۷ به ۱۸۷۰۰ تومان رسیده است.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در طرح ترافیک جدید، به‌جای قیمت ثابت روزانه و هفتگی، هزینه تردد به دو متغیر بستگی دارد: حضور یا عدم حضور در ساعات اوج ترافیک صبح و عصر و داشتن یا نداشتن معاینه فنی برتر. در سال 96 سقف و کف قیمت طرح ترافیک روزانه 41160 تومان و 19800 تومان بود که در سال 97 به ترتیب به 36000 تومان و 13440 تومان کاهش‌یافته است.

آنچه در عمل اتفاق افتاده این است که در نیمه دوم اردیبهشت امسال که طرح ترافیک جدید اجراشده، عملا متوسط هزینه‌ای که عموم شهروندان بابت تردد یک روز در طرح ترافیک پرداخت کرده‌اند، در روزهای مختلف از 17300 تومان تا 19900 تومان متغیر بوده است.

بدین‌ترتیب قیمت طرح ترافیک روزانه برای عموم مردم به‌طور متوسط 18700 تومان تمام‌شده است در حالی که این قیمت در سال 96 برای طرح‌های روزانه به‌طور متوسط حدود 29900 تومان بود که به معنای کاهش 38 درصدی هزینه برای عموم شهروندان است.

طرح ترافیک جدید، به‌جای آنکه مانند سال‌های قبل هزینه تردد خودروهای سهمیه‌ای ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی را بر دوش عموم مردم بگذارد، قیمت را برای همه برابر کرده است و ازاین‌جهت هزینه تردد با مجوزهای سهمیه‌ای سالانه و روزانه تفاوتی ندارد.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top