رنو ، نیسان و میتسوبیشی باهم ادغام نمی‌شوند

رنو ، نیسان و میتسوبیشی باهم ادغام نمی‌شوند

کارلوس گوسن، مدیر هر دو شرکت رنو و نیسان گفت که ادغام رسمی این دو برند تا سال ۲۰۲۰ رخ نخواهد داد. این مدیر برزیلی در کنفرانس بلومبرگ گفته است این اتحادیه که شامل میتسوبیشی هم می‌شود، در حال گشتن و بررسی راه‌های مختلف برای ادامه همکاری و گسترش فعالیت‌های تجاری است.

رنو 43.4 درصد از سهام نیسان را کنترل می‌کند و نیسان هم 15 درصد از سهام رنو را در اختیار دارد. در چند ماه اخیر، شایعه شده بود که این دو شرکت به دنبال گسترش همکاری‌ها و حتی در حال بررسی یک ادغام کلی هستند اما گوسن در کنفرانس ذکرشده، در پاسخ به این سوال که آیا در یک یا دو سال آینده، شاهد چنین ادغامی خواهیم بود یا خیر، گفت: بعید می‌دانم.

اینطور که به نظر می‌رسد، با توجه به جایگاه ارشد گوسن در هر دو شرکت، او است که تصمیم‌گیرنده نهایی درباره ادغام یا گسترش همکاری‌های این دو برند است. در صورت ادغام شدن، سهام‌داران هر دو شرکت صاحب سهام معادل با ارزش سهام پیشین خود در کارخانه جدید خواهند شد.

گفته شده که در صورت ادغام احتمالی در سال 2020، یک دفتر مرکزی در ژاپن و دفتر دیگری در فرانسه تشکیل خواهد شد و احتمال وجود یک دفتر مستقل در انگلستان یا هلند هم وجود دارد.

البته حتی با وجود تایید نهایی گوسن هم، ادغام این دو شرکت کار آسانی نخواهد بود زیرا چنین معامله‌ای باید به تایید هر دو دولت ژاپن و فرانسه هم برسد. گفته شده دولت فرانسه که 15 درصد از سهام رنو را در اختیار دارد، از احتمال وجود چنین معامله‌ای خشنود نیست و نمی‌خواهد تاثیر و نفوذ خود را روی برند خودروسازی فرانسوی از دست دهد.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top