مدیریت ترافیکی ورودی صدر با سامانه کنترل هوشمند

پلیس راهور فاتب اعلام کرد

مدیریت ترافیکی ورودی صدر با سامانه کنترل هوشمند

لزوم توجه رانندگان به زمان چراغ سبز در اوج ترافیک

سرپرست اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: به‌دلیل محدودیت در ظرفیت بزرگراه‌ها در ساعات اوج ترافیک، ورودی بزرگراه توسط سامانه کنترل هوشمند تنظیم می‌شود؛ در حال حاضر از این سیستم در محدوده بزرگراه طبقاتی صدر استفاده می‌شود.

سرگرد مصطفی زینی‌وند سرپرست اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور پایتخت   درباره سامانه کنترل ورودی به بزرگراه و کارکرد آن اظهار داشت: سامانه هوشمند کنترل ورودی بزرگراه با هدف کنترل حجم ورودی به تقاطع‌ها پیش‌بینی شده تا با تعبیه چراغ راهنمایی در رسیدن جریان ترافیک به شرایط اشباع، تأخیر ایجاد کند.

سرگرد زینی‌وند گفت: به‌دلیل محدودیت در ظرفیت بزرگراه‌ها در ساعات اوج ترافیک، ورودی بزرگراه توسط سامانه کنترل هوشمند تنظیم می‌شود.

وی تصریح کرد: این سامانه با اولویت دادن به مسیر اصلی باعث روانسازی تردد در آن می‌شود و در حال حاضر از این سیستم در محدوده بزرگراه طبقاتی صدر استفاده می‌شود.

سرپرست اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که در ساعات اوج ترافیک شهری در پل شهید صدر، زمان چراغ سبز 3ثانیه و زمان چراغ زرد 2ثانیه است؛ زمان چراغ قرمز نیز متغیر است و بر اساس وضعیت ترافیک روی پل بین 7 تا 25 ثانیه تعیین می‌شود.

وی به رانندگان تأکید کرد: چون هدف کنترل تردد خودروها از ورودی بزرگراه‌هاست، زمان عبور خیلی کم است و بعد از عبور یکی دو خودرو چراغ قرمز می‌شود؛ بنابراین لازم است رانندگان مراقب باشند تا با عبور از چراغ قرمز مرتکب تخلف رانندگی نشوند.

سرگرد زینی‌وند خاطرنشان کرد: در حال حاضر این سامانه در دو نقطه نصب شده که به شرط واگذاری زمان‌بندی آن به پلیس راهنمایی و رانندگی، این برنامه وجود دارد که در نقاطی مانند پل‌های فجر، ورودی بزرگراه‌های آزادگان و مدرس نیز این سامانه نصب شود.

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top