ساخت اولین آزادراه کشور با سرعت ۱۳۰کیلومتر

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ساخت اولین آزادراه کشور با سرعت ۱۳۰کیلومتر

 مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران تنها آزادراهی است که سرعت طرح در آن ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است و این به دلیل طول شیب مناسب و شرایط خاص توپوگرافی آزادراه است.

 خیرالله خادمی امروز در حاشیه بازدید از آزادراه کنار گذر جنوبی تهران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران از 4 قطعه در حال احداث است.

وی ادامه داد: قطعه یک پروژه از آبیک تا جاده ماهدشت-اشتهارد به طول 40 کیلومتر 32 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: قطعه دوم پروژه از جاده ماهدشت-اشتهارد به اتوبان ساوه 42 درصد پیشرفت فیزیکی دارد همچنین قطعه سوم بین اتوبان ساوه و اتوبان قم قرار دارد که طول آن 30 کیلومتر است و پیشرفت فیزیکی آن 28 درصد برآورد می‌شود.

خادمی ادامه داد: قطعه چهارم آزادراه کنارگذر جنوبی تهران 86 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طول قطعه 38 کیلومتر است.

وی افزود: برای بهره‌برداری کامل باید همه قطعات آزادراه ساخته شود چون این آزادراه در کریدور شرقی-غربی است و باید ترافیک‌ها را مدیریت کند.

خادمی بیان کرد: اگر قطعه سوم پروژه هم امسال تکمیل شود با تکمیل قطعات 3 و 4 ترافیک ساوه-تهران به سمت مشهد به تهران وارد نمی‌شود و مستقیماً از طریق این آزادراه به چرم‌شهر می‌رود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه همه بزرگراه‌ها و آزادراه‌های برون شهری در منطقه توسط این آزادراه اتصال می‌یابد پس موقعیت این آزادراه استراتژیک محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: صورت وضعیت این پروژه 870 میلیارد تومان و البته کارکرد حدود 150 میلیارد تومان بیشتر از این رقم است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه 70 درصد تأمین مالی این پروژه بر عهده قرارگاه خاتم و 30 درصد بر عهده دولت است گفت: این پروژه تنها آزادراهی است که سرعت طرح در آن 130 کیلومتر بر ساعت است و این به دلیل طول شیب مناسب و شرایط توپوگرافی آزادراه است.

وی با بیان اینکه این پروژه آزادراهی 158 کیلومتر طول دارد، گفت: همچنین 50 کیلومتر رمپ و لوپ نیز در این پروژه احداث شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: اولین بار است که در آزادراه بیس را با دستگاه فینیشر پهن می‌کنیم که کیفیت کار را ارتقاء می‌دهد.

  آزادراه 158 کیلومتری کنار گذر جنوبی تهران با سرمایه‌گذاری 70 درصدی و پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود زودتر از زمان‌بندی پروژه به پایان برسد.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top