تحقق پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی تا پایان تابستان سال جاری

عضو شورای شهر تهران عنوان کرد؛

تحقق پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی تا پایان تابستان سال جاری

عضو شورای شهر تهران از تحقق تحقق پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی تا پایان تابستان سال جاری خبر داد.

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در صفحه توئیتر خود در خصوص پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی گفت: بیش از 5 ماه است که در تعامل با سازمان تاکسیرانی تحقق پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی را پیگیری می‌کنم. متاسفانه اختلاف نظر بر سر میزان و چگونگی ایفای نقش حاکمیتی سازمان تاکسیرانی و شهرداری تهران در فرآیند پرداخت الکترونیک کار را به درازا کشانده است.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه افزود: اگر سازمان تاکسیرانی به جای ورود و اعطای انحصاری مجوز اجرای آزمایشی به یکی از نرم‌افزارهای موبایلی این بازار را به حال خود گذاشته بود، تا به امروز خود مسافران و رانندگان با منطق رقابت و کیفیت به این حوزه سامان داده بودند و دیگر نیاز به ورود تاکسیرانی و شهرداری به این حوزه نبود.

وی با اشاره به اینکه در جایگاه نماینده مردم در شورا تلاش می‌کنیم پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی با رعایت سه اصل تا پایان تابستان 97 محقق شود، ادامه داد: شهرداری تهران نباید متولی کارهایی مانند تسویه وجوه پرداختی و عملیات پرداخت شود که جز وظایف ذاتی اش نیست و تخصص و مهارتی هم در انجام آن ندارد.

آروین در ادامه گفت: واگذاری امور به فعالین تخصصی در هر حوزه باید در شرایط رقابتی صورت گیرد و از هر نوع انحصار در هر یک از مراحل پرداخت جلوگیری شود. هیچ کس بهتر از راننده و مسافر نمی‌تواند ترجیحات آنها را تشخیص دهد. بهتر است تعامل میان شرکت‌های پرداخت و راننده و مسافر را به خود آنها واگذار کنیم.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top