ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به تخصیص ارز برای واردات کالا و خودرو

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به تخصیص ارز برای واردات کالا و خودرو

حضور در وزارتخانه برای بررسی دقیق مساله

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع تخصیص ارز برای واردات کالا و خودرو خبر داد و گفت: کمیسیون بزودی در این زمینه گزارشی تهیه و تحویل هیئت رئیسه مجلس خواهد داد.

داود محمدی نماینده قزوین  با بیان اینکه هفته گذشته کمیسیون اصل 90 مجلس به تخصیص ارز برای واردات کالا و خود رو ورود کرده، گفت: هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، مسئولین گمرکات، بانک مرکزی جلسه داشته و در این زمینه پیگیریهایی را داشته است.

وی افزود: مقرر شد هیئتی مرکب از کمیسیون اصل 90 مجلس، دیوان محاسبات و کارشناسان مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارتخانه ها و مراکز مرتبط با تخصیص ارز دولتی، بررسی های خود را در این زمینه داشته باشند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم تا مشخص کنیم که ارزهای دولتی به چه شرکت ها و افرادی تخصیص یافت، ملاک و معیار تخصیص ها چه بوده و چقدر از ارزهای تخصیص یافته برای همان منظور استفاده شده است.

محمدی تاکید کرد: ما در گزارش خود مشخص خواهیم کرد که شرکت ها یا افرادی که ارز دولتی گرفتند آیا اصلا کالایی وارد کردند یا نه، کالاهای وارد شده را با چه قیمتی عرضه کردند و چقدر در این زمینه تخلف داشتند.

وی اضافه کرد: کمیسیون اصل 90 مجلس بعد از تهیه گزارش آنرا تحویل هیئت رئیسه مجلس خواهد داد تا در صورت صلاح دید در صحن مجلس قرائت شود.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top