احتکار ۲۵۰۰ دستگاه خودروی کیا اپتیما در پارکینگ عظیم ایران‌مال

احتکار ۲۵۰۰ دستگاه خودروی کیا اپتیما در پارکینگ عظیم ایران‌مال

کشف تعداد زیادی خودروی کیا اپتیما در مجتمع در حال ساخت «ایران مال»
به گزارش برخی از رسانه ها احتمالا این خودرو ها، بخشی از همان خودروهای قاچاقی باشند که مسئولین به دنبال آن میگردند.

تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد تعداد زیادی خودروی کیا اپتیما در ساختمان نیمه کاره «ایران مال» نگهداری می شوند که طبق تحقیقات به عمل آمده این تعداد خودرو حدود 1000 عدد است.
تصاویری در شبکه های منتشر شده است که حاکی از این است حدود 2500 عدد خودروی کیا اپتیما در یک پروژه نیمه کاره بزرگ در غرب کشور و در کنار دریاچه چیتگر کشف شده است، پروژه ای که همگان از آن تحت عنوان «ایران مال» یاد می کنند و مجری ساخت آن بانک آینده است. طبق گفته های رسانه ها این پروژه یکی از بزرگترین پروژه ها در خاورمیانه است. 
تصاویر نشان می دهد که این خودروها در پارکینگ این ساختمان نیمه کاره ردیف شده اند و با توجه به اینکه اکنون قیمت هر کدام از این خودروها حول و حوش 500 میلیون تومان است بنابراین با یک حساب ساده سرانگشتی می توان به رقم یک هزار و 250 میلیارد تومان (1250000000000) رسید. 
پروژه ایران مال حدود 20 هزار پارکینگ برای خودرو و موتورسیکلت و توانایی ورود و خروج 8000 خودرو در ساعت را دارد بنابراین با این حجم عظیم پارکینگ ها در این پروژه جای دادن تنها 2500 خودرو به راحتی امکان پذیر است. 
به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، نظر می رسد تعداد این خودروها 2500 عدد نیست بلکه کمتر از این تعداد است. در این تحقیقات مشخص شده که این خودروها اخیرا وارد کشور شده اند. 
به همین دلیل این گمانه زنی پیش می آید که این تعداد خودروهای کشف شده در «ایران مال» احتمالا بخشی از همان خودروهای قاچاقی باشند که مقامات مسئول به دنبال آنها می گردند.
حال این سؤال پیش می آید که مکانیسم واردات این خودروها چگونه بوده آیا این تعداد خودرو با ارز دولتی وارد شده اند ؟ اگر اینگونه است چرا نام آنها در لیست منتشر شده توسط بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن نیست؟ 
با توجه به اینکه رئیس جمهور به وزارت صنعت دستور داده است تا متخلفان بازار خودرو را اعلام کند به نظر می رسد وزارت صنعت باید بیش از اینها برای مبارزه با فساد به خصوص در بازار خودرو عمل کند و تنها انتشار لیست کافی نیست.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top