سایپا با "رُهام" به شیراز آمد؛ نخستین خودرو ایرانی با پلتفرم طراحی شده در ایران معرفی شد

نخستین خودرو ایرانی با پلتفرم طراحی شده در ایران معرفی شد؛ سایپا با "رُهام" به شیراز آمد

دقایقی پیش، سایپا رُهام که اولین تجربه صنعت خودروسازی کشور در مهندسی و ساخت پلتفرم به حساب می‌آید، رونمایی شد

این محصول جدید که به گفته محسن جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، برخوردار از مدرن‌ترین امکانات و قابلیت‌های روز بوده و توان رقابت با خودروهای خارجی هم‌رده خود در بازار ایران از هر نظر را دارد، نخستین خودروی ایرانی مبتنی بر یک پلتفرم طراحی شده در ایران است. در واقع سایپا با این پروژه، برای اولین بار چرخه ساخت یک خودرو، از طراحی اولیه تا ساخت نهایی را در داخل کشور به انجام رسانده است.

رُهام خودرویی در رده ابعادی کامپکت یا همان سگمنت C است که متناسب با پلتفرم و مهندسی بومی، با یک ژست مدرن، از صفر تا صد توسط سایپا طراحی شده است. جالب‌تر اینکه رُهام نام خود را از پرنده آزاد و رهایی می‌گیرد که هیچ‌گاه شکار نمی‌شود. این نام ایرانی، کاملا متناسب با پیکره جسور، مدرن و جذاب رُهام است که طراحان سایپا، با الهام از شاهین ایرانی فرم داده اند؛ استایلی که در عین لطافت قطره های باران (معنی دیگر رُهام در فرهنگ لغت دهخدا)، همچون یک شاهین، سبک‌بال و سریع احساس می‌شود.
در قالب این خودرو جذاب، سایپا امکاناتی مدرن نظیر ورود و استارت بدون کلید، شش ایربگ، کروزکنترل، سیستم مولتی‌مدیا با نمایشگر لمسی و ... را به خریدار ارائه می‌کند و قیمت خودرو نیز احتمالا کمی بالاتر از نزدیک‌ترین خودرو تولیدی گروه سایپا در این رده، یعنی برلیانس H330 سدان خواهد بود یعنی نزدیک به 70 میلیون تومان.

لازم‌به‌ذکر است پلتفرم SP100 که رُهام برپایه آن توسعه یافته، یک مگاپلت‌فرم پیشرفته محسوب می‌شود و سایپا را قادر خواهد ساخت تا خودروهای متنوعی در کلاس‌های گوناگون نظیر سدان، هاچ‌بک و کراس‌اوور را با تکیه بر آن تولید کند.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top