بازار ثانویه امید تازه صنعت قطعه

دبیر انجمن صنایع همگن با تاکید بر پیش بینی راهکارهای جدید برای مقابله با تحریم ها اعلام کرد

بازار ثانویه امید تازه صنعت قطعه

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: با وجود اقدامات انجام شده در زمینه رفع خود تحریمی و بهبود شرایط اما اقدامات انجام شده تکافوی شرایط بحرانی نیست و صنعت قطعه تنها تا ۳ ماه آینده قادر به تامین مواد اولیه خود خواهد بود.

آرش محبی نژاد،  با بیان این مطلب افزود: با وجو اقدامات انجام شده باز هم نگرانی ها به شدت وجود دارد چرا که برآورد میشود که مواد اولیه صنعت قطعه تنها تا 3 ماه آینده پاسخگوی نیازهای فعالان این حوزه باشد.
وی ادامه داد: بر این اساس یا باید اقدامی جدی در زمینه داخلی سازی انجام شود و یا امیدوار به راه اندازی بازار ثانویه بود.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی در پاسخ به چگونگی اثرات راه اندازی بازار ثانویه نیز اظهار کرد: هرچند روش های مقابله با تحریم دشوار است اما غیرممکن است و اگر ارز و نقدینگی به اندازه کافی وجود داشته باشد حتی در صورت قیمت بالا، می توان امیدوار بود.
محبی نژاد گفت: وقتی اقتصاد با کمبود ارز مواجه می شود شاهد ایجاد رانت و خوابیدن صنایع خواهیم بود اما اگر ارز حتی گران وجود داشته باشد و اثرات آن از سوی حاکیت پذیرفته شده باشد، شرایط به مراتب بهتر از زمانی است که با کمبود ارز مواجه هستیم.
وی با تاکید بر افزایش سطح عمومی درآمدها و حقوق و دستمزد تصریح کرد: لازم است هرچه سریع تر اقتصاد اقتضایی جایگزین اقتصاد دستوری شود شرایط جامعه به مراتب بهتر از شرایط فعلی خواهد بود که با بن بست روبرو شده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top