خودروهای ثبت سفارش شده ترخیص می شوند

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد

خودروهای ثبت سفارش شده ترخیص می شوند

خسرو تاج رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در تلاشیم شرایطی فراهم کنیم تا خودرو هایی که نمایندگی های رسمی در موعد مقرر ثبت سفارش کرده و پیش فروش شده اند، از گمرک ترخیص شوند

مجتبی خسرو تاج معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست خبری امروز خود عنوان داشت: اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری قبل از ممنوع شدن واردات خودرو تعدادی از نمایندگی های شرکت های خودرو ساز خارجی اقدام پیش فروش خودرو و به تبع آن ثبت سفارش آنها در سامانه کردند؛ زمانی خودرو ها به گمرک رسید که واردات ممنوع شده بود و امکان ترخیص آنها نبود. به جهت آنکه در زمان قانونی پیش فروش انجام شده بود و شرکت ها متعهد شده اند باید تمهیداتی صورت گیرد تا این خودرو ها ترخیص شده و به دست صاحبانشان برسد.
خسرو تاج افزود: میزان ثبت نام ها و تعهدات شرکت ها را مد نظر قرار می گیرید و در طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام می شود تا از هیئت دولت بخواهد در خصوص ترخیص این خودرو ها تبصره ای را به قانون ممنوعیت اضافه کنند. با توجه به این که ممنوعیت در هیئت دولت تصویب شده باید تبصره ترخیص نیز در هیئت دولت نیز تصویب شود.
رئیس سازمان توسعه تجارت میزان صادرات خودرو را در 4 ماهه نخست امسال را مناسب ارزیابی کرد و مقصد اولیه صادرات خودرو عراق عنوان کرد و افزود: ممنوع اعلام شدن واردات خودرو از ایران به عراق تنها لاف سیاسی مقامات این کشور است تا از فشار امریکا کاسته شود. گمان نمیکنم صادرات خودرو به عراق متوقف و یا حتی از میزان آن کاسته شود.
خسرو تاج پرداخت مابه التفاوت قیمت ارز را برای محصولاتی که در قانون قدیم ارز 4200 به آن تعلق می گرفت و امروز مشمول آن نیستند را الزامی دانست و اعلام کرد: برای تعدادی از تجهیزات و ماشین آلات که پرداخت این مابه التفاوت مشکل برای وارد کننده و صنعت ایجاد میکند راهکاری اندیشیده خواهد شد و به وزیر صنعت ارجاع داده می شود تا در هیئت وزیران مطرح شده و از پرداخت این رقم معاف شوند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top