ترافیک سنگین در جاده‌های شمالی+ نقشه

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها

ترافیک سنگین در جاده‌های شمالی+ نقشه

با آغاز رسمی تعطیلات آخر هفته بسیاری از مسافران امروز(چهار شنبه) را به عنوان روز آغاز سفر خود انتخاب کرده اند و همین امر باعث شده ترافیک در بسیاری از جاده‌های پر رفت و آمد شدید باشد.

بررسی  نقشه‌های مرکز مدیریت راه ها نشان می‌دهد که هنوز بار ترافیک در جاده‌های شمالی کشور بسیار سنگین است و تردد در برخی مسیرها با کندی فروان انجام می شود.

در استان مازندران که بیشترین میزان گردشگر را در تعطیلات کوتاه مدت تابستانی پذیرا می شود دو جاده هراز و چالوس ترافیکی نیمه سنگین و در برخی بخش‌ها سنگین دارند.

در جاده چالوس، از گچسر تا سیاه بیشه ترافیک سنگین و راهبندان گزارش شده و دیگر بخش های این جاده نیز ترافیکی نیمه سنگین دارد. در هراز نیز محدوده مشا ترافیک سنگین داشته و دیگر بخشها نیز ترافیک نیمه سنگین را به ثبت رسانده‌اند. جاده فیروزکوه اما ترافیکی روان دارد و جز چند محدوده خاص که ترافیک آنها نیمه سنگین گزارش شده، در دیگر بخش ها خودروها روان حرکت می‌کنند.

در استان گیلان، آزادراه قزوین – رشت بیشترین بار ترافیکی را به خود اختصاص داده و نقشه های ترافیکی نشان می دهند که تقریبا کل مسیر این آزادراه از سمت قزوین به رشت ترافیکی بسیار سنگین و در برخی از حوزه ها راهبندان را پشت سر می گذارد.

در استان تهران با توجه به آغاز نشدن موج بازگشت سفرها، عملا راه های اصلی ارتباطی بدون ترافیک به کار خود ادامه می دهند و  جز ترافیک نیمه سنگینی که حوالی رودهن در ورودی جاده هراز وجود دارد، دیگر مسیر ها ترافیکی روان را پشت سر می گذارند.

در دیگر استان های کشور ترافیکی گزارش شده شرایط عادی را نشان می دهد و اکثر مسیرهای اصلی بدون هیچ مشکلی پذیرای تردد خودروها و مسافران هستند.

وزارت راه و شهرسازی پیش از این محدودیت هایی را برای سفرهای آخر هفته جاری در جاده های مختلف کشور اعلام کرده بود.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top