شرط بازگشت قیمت خودرو به قبل

رییس انجمن قطعه سازان :

شرط بازگشت قیمت خودرو به قبل

قطعه‌سازان دنبال دلار ۴۲۰۰ تومانی

رییس انجمن قطعه سازان خودرو اعلام کرد: در صورتی که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردات قطعات خودرو اختصاص یابد، قیمت خودروها به نرخ های ابتدای سال بازخواهد گشت.

محمدرضا نجفی منش درباره اظهارات ولی ملکی نماینده مجلس مبنی بر اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات قطعات خودرو اختصاص می یابد، گفت: خودروسازان به دنبال افزایش قیمت نیستند زیرا قدرت خرید مردم پایین است و در نهایت فروش آنها کاهش خواهد یافت.

وی توضیح داد: در صورتی که ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات قطعات خودرو اختصاص یابد، قیمت خودرو مانند سال گذشته خواهد شد یا با افزایشی 2 تا 3 درصدی خواهد داشت که بیشتر ناشی از افزایش دستمزدهاست.

رییس انجمن قطعه سازان گفت: قیمت مواد اولیه خودرو نسبت به سال 95، حدود 72 درصد، دستمزد کارگران 56 درصد و تورم نیز 21 درصد رشد داشته است؛ در حال حاضر با وجود رشد شاخص بورس می بینیم که باز هم قیمت سهام ایران خودرو کاهش یافته و قیمت سهام سایپا نیز به کمتر از قیمت پایه رسیده است.

نجفی منش خواستار حذف شورای رقابت از تعیین قیمت برای خودرو شد و اظهار داشت: هزینه نرخ گذاری شورای رقابت برای خودرو حدود 20 هزار میلیارد تومان است؛ بیش از 95 درصد از افرادی که در طرح های پیش فروش خودرو ثبت نام می کنند بعد از تحویل آن را می فروشند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: اضافه قیمت خودرو نه در جیب دولت، نه در جیب تولیدکننده و نه در جیب مصرف کننده نمی رود بلکه این رقم به جیب تورم می رود. وی در عیبن حال از وجود بخشنامه های فراوان و متناقض درباره نرخ ارز انتقاد کرد و گفت: در ماه های گذشته بیش از 30 بخشنامه از سوی بانک مرکزی درباره ارز صادر شده که بعضا تعدادی از آنها یکدیگر را نقض می کنند و امیدوار هستیم که خبر تصویب نرخ ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات قطعات خودرو درست بوده و اجرایی شود.

گفتنی است، طی روزهای گذشته نقل قول منصوب به وزیر صنعت پیرامون تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات قطعات خودرو تکذیب شد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top