ادامه روند افزایشی قیمت خودرو در سکوت دستگاه های نظارتی

رئیس­ اتحادیه فروشندگان خودرو:

ادامه روند افزایشی قیمت خودرو در سکوت دستگاه های نظارتی

رئیس­ اتحادیه فروشندگان خودرو گفت : درحالی شاهد رشد بی رویه و عجیب قیمت خودرو هستیم که دستگاه های نظارتی،­ عکس العملی به این شرایط ندارند و سکوت کرده اند.

 سعید موتمنی  با اشاره به افزایش قیمت پراید 111 تا 38 میلیون تومان در بازار خرده فروشی افزود: هم اکنون اختلاف قیمت خودروهای زیر 30 میلیون تومان در کارخانه و بازار به 16 میلیون تومان،​ خودروهای 30 تا 45 میلیون تومان به 24 تا 43 میلیون تومان و خودروهای 45 تا 60 میلیون تومان به 40 تا 52 میلیون تومان رسیده است.

وی با اشاره به ایجاد بازار سلیقه ای برای قیمت گذاری خودرو گفت: درحال حاضر بازار دست دلالان و واسطه هاست و مصرف کننده توان خرید خودرو ندارد.
موتمنی­ با اشاره به افزایش 85 تا 90 درصدی اختلاف قیمت خودور در کارخانه و بازار از ابتدای سال تاکنون ادامه داد: سکوت سازمانهای ناظر از جمله سازمان صنعت،­ معدن و تجارت، سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده و دیگر سازمانهای ناظر با وجود نامه نگاری های ما اتفاق عجیبی است.
رئیس­ اتحادیه فروشندگان خودرو­ با بیان اینکه راهکار حل این مشکل،​ آزاد سازی خودورهای زیر 100 میلیون تومان است گفت: بهانه شرکت های خودروساز برای افزایش قیمت و عرضه نکردن خودرو به بازار،­ نبود قطعه است در حالیکه این شرکتها مدعی تولید خودرو سمند و پژو glx به عنوان خودرو ملی هستند و خودروهای آماده تحویل فعلی با ارز 3800 تومان و درسال گذشته تولید شده است.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top