احتکار خودرو سود اقتصادی ندارد

دبیر کمیسیون صنایع مجلس:

احتکار خودرو سود اقتصادی ندارد

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تایید اظهار نظر وزیر صنعت ، معدن وتجارت درباره عدم دلایل منطقی برای احتکار خودرو گفت: در حال حاضر احتکار به هیچ عنوان نمی تواند عامل گرانی و افزایش قیمت خودرو باشد. علاوه بر اینکه چنین کاری توسط تولیدکننده سود اقتصادی به همراه ندارد.

حمیده زرآبادی  درباره افزایش قیمت خودرو در بازار توضیح داد: قیمت تولید کارخانه با قیمت ارائه شده در بازار متفاوت است و در واقع قیمت کارخانه برای خودروهای تولیدی رشد غیرمنطقی نداشته است.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مهم ترین عوامل افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد افزایش تعداد متقاضی در این زمینه است. با توجه به رشد قیمتها متقاضی خرید خودرو به صورت کاذب افزایش یافت و به همین علت بازار خودرو دچار افزایش قیمت شد.

زرآبادی در واکنش به خبر احتکار خودرو توسط خودروسازان افزود: با توجه به نظارت بر روی تولید خودرو و خودروسازان در داخل کشور امکان احتکار توسط کارخانه وجود ندارد .

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان این موضوع تاکید کرد: در حال حاضر احتکار به هیچ عنوان نمی تواند عامل گرانی و افزایش قیمت خودرو باشد. علاوه بر اینکه چنین کاری توسط تولیدکننده سود اقتصادی به همراه ندارد.

وی در ادامه افزود: در کارخانه های خودروسازی گاهی برخی تولیدات با نقص یک قطعه مواجه می شوند و تولیدکننده مجبور است این تولیدات را در انبار نگه داری کند تا فرآیند تولید کامل شود، مشخص است که در این صورت نمی توان گفت تولیدکننده محصولاتش را احتکار کرده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top