موج سواری دلالان در فضای مجازی برای افزایش قیمت پراید

موج سواری دلالان در فضای مجازی برای افزایش قیمت پراید

این روزها حضور دلالان خودرو در فضای مجازی رونق گرفته به نحوی که با رشد قیمت پراید، عمده سایت‌های فروش خودرو پر از تبلیغات فروش پراید ۱۱۱ شده و برخی تحویل یک ساعته آنهم با مبلالغ نجومی را پیشنهاد می کنند.

طی روزهای اخیر قیمت پراید رکورد 40 میلیون تومانی را ثبت کرده است. جالب اینجاست رشد قیمت ها به حدی شده که مردم در شوک قیمت این خودروی 21 میلیون تومانی مانده و بازار را نظاره می کنند.

بنا به اذعان فعالان بازار خودرو امروز خرید و فروش آنچنانی صورت نمی‌گیرد و قیمت گذاری‌ها به صورت صوری و حتی تحت تأثیر جو روانی بازار افزایش پیدا می‌کند. برخی این موضوع را متوجه نمایندگی‌های فروش دانسته و برخی دیگر حضور جدی دلالان را در بازار تأثیرگذار می‌دانند، در عین حال برخی هم سرمنشأ این موضوع را کمبود عرضه در سطح بازار دانسته و خودروسازان هم برای دفاع از خود عدم قطعه را بهانه کرده و از حضور بیش از 70 هزار خودرو در کف کارخانه‌ها صحبت می‌کنند.

اگر امروز سری به فضای مجازی بزنید بازار معاملات خودرو آن هم با قیمت‌های نجومی رونق بسیاری دارد. جالب اینجاست در عمل خودرویی معامله نمی‌شود و فقط به صورت صوری قیمت‌ها برای مخاطبین با رقم‌های بسیار بالا پیشنهاد می‌شود. همچنین بازار خودروهای کارکرده نیز رونق پیدا کرده به نحوی که اگر به یکی از این آگهی‌ها سر بزیند مشاهده می‌شود فروشنده برای یک سمند ال ایکس مدل 95 قیمت 61 میلیون تومانی را پیشنهاد داده است درحالی که قیمت صفر این خودرو در بازار 60 میلیون تومان تعیین شده است.

در حال حاضر حضور جدی دلالان در فضای مجازی رونق قابل توجهی دارد به نحوی که امروز با رشد قیمت پراید عمده سایت‌های فروش خودرو پر از تبلیغات پراید 111 شده است . برخی تحویل یک ساعته آنهم با مبلغ 45 میلیون تومانی را برای این خودرو پیشنهاد کرده و تعدادی دیگر به طروق مختلف سعی در افزایش قیمت این خودرو در تبلیغات خود دارند.

به عنوان نمونه در یکی از این آگهی ها یک نماینده فروش اعلام کرده به صورت نقد یک ساعته پراید 111 را با مبلغ 41 میلیون تومان تحویل مشتری می دهد و اگر مشتری خودروی اقساطی بخواهد باید 23 میلیون و 800 هزار تومان پیش پرداخت و 4 تا چک به مبلغ 3 میلیون و 860 هزار تومان پرداخت کند. در یکی از آگهی ها برای پراید رقم 85 میلیون تومانی پیشنهاد شده که بیشتر شبیه جوک است.

به نظر می رسد، در این شرایط دستگاه های نظارتی و حتی قضایی باید ورود کنند و با این متخلفان برخورد شدیدی داشته باشند.

در ادامه این مطلب تعدادی از آگهی های فروش پراید 111 را در فضای مجازی که به صورت لحظه ای در حال تغییر است مشاهده می‌کنید.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top