بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی خودروسازان درجلسه علنی امروز مجلس

بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی خودروسازان درجلسه علنی امروز مجلس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز به ریاست علی لاریجانی و به منظور بررسی سوال از رئیس جمهور آغاز شد.

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 7 شهریور) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور 194 نفر از نمایندگان مجلس آغاز شد.
سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس دستور کار صحن علنی را به شرح زیر قرائت کرد:

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد ریشه های قاچاق کالا و ارز (توصیه های راهبردی، سیاستی ‌و اصلاحات قانونی).

گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه‌های کیفیت، قیمت، محیط‌زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش ( در اجرای ماده (214) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی).

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یک فوریتی ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری‌ـ صنعتی و دوازده منطقه‌ ویژه اقتصادی.

گزارش کمیسیون انرژی در مورد عدم اجرای بند(هـ) تبصره(6) قانون بودجه سال 1396 کل کشور(موضوع تخصیص و پرداخت عوارض برق).

بررسی‌ طرح یک‌فوریتی جامع‌ توسعه‌ و عمران روستایی کشور.

گزارش کمیسیون حقوقی قضایی درباره طرح یک فوریتی تشکیل مبارزه با مفاسد اقتصادی  در دستگاه قضایی و در سازمان تعزیرات حکومتی

گزارش کمیسیون کشاورزی درباره عدم اجرایی حکم قانونی بند "خ" ماده 23 قانون برنامه ششم توسعه کشور.

عضو کمیسیون صنایع :

خودرو باید با قیمت معقول به دست مصرف کننده برسد

 محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به سوالی درباره تدابیر مجلس برای مهار رشد قیمت خودرو، گفت: همیشه منتقد افزایش قیمت خوردو بوده‌ایم و تلاش کرده‌ایم مانع از افزایش آن شویم.
وی افزود: خودرو باید با قیمت معقول به دست مصرف کننده نهایی برسد نه با این قیمتی که در بازار موجود است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار است برای توزیع خودرو میان افراد قرعه کشی یا هر اقدام دیگری انجام شود، باید خودرو به دست کسانی برسد که می خواهند برای اولین بار از آن بهره‌مند شوند، همچنین مردم باید مطمئن باشند که این قرعه‌کشی بر اساس واقعیت صورت می‌گیرد نه اینکه ثبت نام اینترنتی انجام شود ولی معلوم نباشد این محصول به دست چه کسانی می‌رسد.

وی گفت: افزایش قیمت خودرو با توجه به نرخ فعلی دلار اجتناب ناپذیر است، مگر اینکه دلار 4 هزار و 200 تومانی در اختیار خودروسازان قرار گیرد، اما اگر این اتفاق نیفتد، حتما شاهد افزایش قیمت این محصول خواهیم داشت.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به شرایط بازار ممکن است برخی از خودروسازان به فساد آلوده شده و این محصول را به کسانی دهند که برایشان سود بیشتری داشته باشد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی؛

برای کاهش قیمت خودروی داخلی سریعا تصمیم‌گیری شود

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد متن این تذکرات را به شرح زیر قرائت کرد:

قاضی‌پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر امور خارجه‌: با توجه به اصل 87 قانون اساسی هرگونه تشخیص در خطوط مرزی ممنوع است، لذا در مذاکرات دریای خزر به جدیت از خطوط مرزی ایران دفاع کنیم. به وزیر آموزش و پرورش: به استناد اصل 32 قانون اساسی دولت موظف است وسائل آموزش و پرورش را رایگان برای مردم تا پایان دوره متوسطه فراهم کند. به وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور: افزایش بی‌رویه کرایه منازل در مراکز استان به خصوص پایتخت مشکلات فراوانی را برای مستاجران ایجاد کرده است. به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت: کنترل قیمت انواع میوه را در دستور کار خود قرار دهید.

ناهید تاج‌الدین نماینده اصفهان به همراه 8 تن از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: آقای شریعتمداری جلوگیری از نوسان شدید قیمت آلومینیوم و عدم عرضه آن در بازار.

نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر کشور: چرا به قانون شهرداری مبنی بر تبدیل روستاهای دارای جمعیت بالغ بر 3000 نفر به شهر عمل نمی‌شود.

افضلی نماینده نهبندان به وزیر جهاد کشاورزی: عدم مدیریت سریع در واگذاری واحدهای مجتمع گلخانه‌ای 56 واحدی شهرستان نهبندان که از محل اعتبارات اختصاص یافته از سفر مقام معظم رهبری برای ایجاد شغل برای جوانان جویای کار ایجاد شده است.

پوربافرانی نماینده نایین و هاشمی نماینده میاندوآب به وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت افزایش بی‌رویه قیمت خودرو داخلی چیست؟ تصمیم سریع برای کاهش قیمت اتخاذ شود.

علی‌ اکبری نماینده بجنورد به رییس جمهور: چرا مطالبات گندمکاران پرداخت نمی‌شود؟

شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر نیرو: در خصوص جذب جوانان انقلابی و بومی منطقه در سدهای منطقه اورامانات اقدام شود. به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس به سازمان تامین اجتماعی چیست؟

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top