راننده لندکروز و همراهانش دستگیر شدند + جزئیات حادثه

راننده لندکروز و همراهانش دستگیر شدند + جزئیات حادثه

محل اختفای عاملان ضرب و شتم پلیس راهنمایی و رانندگی وظیفه شناس شیرازی توسط همراهان هتاک خودرو لندکروز حادثه ساز شناسایی و سه نفر از متهمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

 سردار احمد نوریان در تشریح این خبر اظهار داشت: مطابق اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، این حادثه پنج‌شنبه اول شهریور در جاده شیراز کازرون که مأموران پلیس راه برابر شرح وظایف، دوربین‌های لیزرینگ خود را برای کنترل عبور و مرور خودروها، امنیت جاده ها و نیز هشدار و تذکر به رانندگان خاطی مستقر کرده بودند، رخ داد.

وی ادامه داد: وضعیت عادی بود، تا اینکه خانواده‌ای برای نقص فنی خودرو 206 از ماموران پلیس درخواست کمک می‌کند، افسر وظیفه شناس با مشاهده این صحنه به کمک سرنشینان خودرو رفته و با راننده 206 تلاش می‌کند تا خودرو را به کناری هدایت کنند.

سخنگوی ناجا افزود: در این اثنا، به مامور پلیس، واژگونی یک خودروی لندکروز که با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کرد را اطلاع می‌دهند، وی نیز بلافاصله خود را به صحنه حادثه رسانده اما با عکس‌العمل غیرانسانی یکی از همراهان این خودرو مواجه شده که این امر به درگیری و تعرض به پلیس منجر می شود که با آمدن گشت پلیس، ضاربان از محل حادثه متواری می‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی به تاکید فرمانده محترم نیروی انتظامی مبنی بر پیگیری و برخورد قاطع و قانونی با ضاربان افسر زحمتکش پلیس راهور اشاره و بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و نیز اقدامات اطلاعاتی، تاکنون 3 نفر از متهمان دستگیر شده‌اند که یکی از آنها راننده لندکروز است که به سرعت غیرمجاز خود با 137 کیلومتر اعتراف کرد، این در حالی است که سرعت مجاز در این محور 80 کیلومتر در ساعت تعیین شده است.

نوریان با بیان اینکه متهم دوم این پرونده، یکی دیگر از عوامل ضارب مأمور پلیس بوده است، گفت: نفر سوم برادر یکی دیگر از ضاربان است که هنگام درگیری به قصد تخریب چهره پلیس و زورآزمایی ضارب فیلمبرداری کرده است البته در این حادثه 2 نفر فیلم گرفته‌اند که در فضای مجازی و شبکه‌ای اجتماعی منتشر شده است.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: یکی از آنان کسی است که در افشای چهره این افراد خلافکار و مجرم نقش اصلی داشته است که شخصاً از اقدام به موقع وی تشکر و قدردانی می‌کنم.

نوریان ادامه داد: هنوز یکی از ضاربان با توجه به اینکه کار بسیار غیرانسانی، ناجوانمردانه و مجرمانه انجام داده، متواری و مخفی شده است که مأموران در تعقیب وی هستند؛ ظاهرا این متهم از افراد سابقه دار کیفری نیز هست.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: درگیری و هتاکی مجرمان و متهمان با پلیس در بسیاری از کشورها بعضا اتفاق می‌افتد، در ایران نیز سالانه بسیاری از محیط بانان و حافظان امنیت عمومی و اجتماعی از سوی مجرمان متهمان مورد حمله قرار می‌گیرند اما این پرونده از جمله پرونده های نادری است که هیچ تعقیب و گریزی بین مجرمان (عوامل ضرب و شتم) و افسر پلیس راه شیرازی رخ نداده است.

وی ادامه داد: پیرو اظهارات راننده خودرو لندکروز به دلیل سرعت بالا و عدم توانائی در کنترل خودرو دچار سانحه شده است. لذا دلیلی برای اعتراض یا حمله به پلیس وجود نداشت البته این موضوع در دست بررسی است همین مسأله موجب شده تا موجی از احساسات عمومی توسط مخاطبان رسانه‌ای و مردم فهیم و قدرشناس کشور به وجود آید و با پلیس همدردی کرده و خواستار برخورد شدید با مجرمان شدند.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: برابر ماده 607 و 609 قانون مجازات اسلامی ( بخش تعزیرات) هر گونه توهین، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به مأمورین در حین انجام وظیفه آنان به عمل آید جرم محسوب می‌شود و مجازات خاصی برایش در نظر گرفته شده است.

نوریان با بیان اینکه ماده 609 نیز تصریح دارد که هر کس به مأموران دولت در حین انجام وظیفه توهین کند به 3 تا 6 ماه حبس محکوم می‌شود، گفت: مراحل قانونی رسیدگی به پرونده در حال انجام است ملاحظات و تدابیر سازمانی پیرامون این پرونده به ما اجازه انتشار اطلاعات بیش از نمی‌‌‌دهد تا ان‌شاء‌الله در آینده نزدیک اخبار تکمیلی اطلاع‌رسانی شود.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top