بررسی قیمت خودرو در جلسه امروز شورای رقابت/مجوز افزایش قیمت خودرو صادر نشد

بررسی قیمت خودرو در جلسه امروز شورای رقابت

امروز شورای رقابت در سیصد و چهل و پنجمین جلسه خود به بررسی بازار خودرو پرداخت.

در جلسه امروز شورای رقابت با مدیران عامل خودروساز

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر نشد

رئیس شورای رقابت گفت: به دلیل قانع نشدن اعضای شورای رقابت از دلایل خودروسازان، مجوز افزایش قیمت خودرو صادر نشد.

افزایش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی در بازار باعث شده تا امروز شورای رقابت در  سیصد و چهل و پنجمین خود که دقایقی پیش آغاز شده به بررسی بازار خودرو بپردازند.

شیوا رئیس شورای رقابت پیش از این گفته بود قیمت ها را نباید بی ضابطه افزایش داد به همین دلیل قرار است موضوع افزایش قیمت ها را بررسی کنیم.

وی با اعلام اینکه دستورالعمل بازار و قیمت خودرو هرسال در خرداد انجام می شود، افزود: اما با توجه به اتفاقات چند هفته گذشته قیمت مواد اولیه بالا رفته و نرخ ارز نیز تغییر داشته است که خودروسازان درخواست بازنگری در قیمت خودرو را دارند که در شورای رقابت قیمت خودرو بازنگری خواهد شد.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه در شرایط کنونی باید نظارت کامل را بر روی همه موارد داشته باشیم، افزود: میزان افزایش تورم بر هر نوع خودروی تولید داخل را به طور جداگانه از بانک مرکزی استعلام می گیریم و متناسب با آن به قیمت خودروها اضافه می کنیم.

در جلسه امروز مشکلات اخیر صنعت خودرو با حضور مدیران عامل خودروساز بررسی شد که خودروسازان به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه تولید و همچنین نرخ ارز خواستار افزایش قیمت ها بودند.
وی ادامه داد: از آن جا که تغییر قیمت ها برای شورای رقابت واضح نبود قرار شد استعلام های لازم از بانک مرکزی انجام شود بر این اساس مجوز افزایش قیمت ها صادر نشد.
رئیس شورای رقابت یادآور شد: خودروسازان از سال گذشته ملزم به افزایش 5 درصدی تولید و همچنین حذف حاشیه بازار بودند ضمن ان که توزیع خودرو باید به گونه ای انجام می شد که به دست مصرف کننده واقعی برسد که در چند هفته گذشته این وضعیت به هم خورده و خدشه دار شود که خودروسازان در این جلسه توضیح هایی ارایه کردند که برخی از اعضا قانع نشدند.
در همین حال عضو ناظر مجلس در شورای رقابت گفت: در جلسه امروز شورای رقابت، بازار خودرو، قیمت خودرو، مسایل و مشکلات خودروسازان، معضلات موجود در تولید و فروش خودرو مورد بررسی قرار گرفت اما مجوز رسمی افزایش قیمت خودرو باز هم صادر نشد.
ولی ملکی دلایل کاهش تولید و افزایش حاشیه قیمت‌ها در بازار را از جمله مواردی اعلام کرد که در جلسه امروز شورای رقابت بررسی شد و افزود:  مقرر شد این شورا طی نامه‌ای از بانک مرکزی درخواست کند که تورم بخشی در 5ماه نخست امسال در صنعت خودرو را محاسبه و اعلام کند.
وی ادامه داد: آنچه بانک مرکزی اعلام خواهد کرد شورای رقابت با فرمولی خاص، در مورد قیمت خودرو تصمیم خواهد گرفت.
ملکی یادآور شد: به گفته خودروسازان 70هزار خودرو در خودروسازی‌ها وجود دارد که بخشی از آن به دلیل نقص قطعه به بازار عرضه نمی‌شود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top