موج کاهش قیمت لوازم یدکی با ترخیص قطعات در راه است

رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو خبر داد

موج کاهش قیمت لوازم یدکی با ترخیص قطعات در راه است

رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران از به نتیجه رسیدن نامه نگاری های این انجمن با هدف ترخیص قطعات از گمرکات خبر داد.

غلامرضا بخشی زاده  گفت: این اتحادیه با هدف تنظیم بازار نامه نگاری های زیادی انجام داد و حضور نماینده این اتحادیه در جلسات مربوطه و تشریح شرایط اثرگذاری خوبی برجای گذاشت که هم اکنون تا اندازه زیادی این مذاکرات به نتیجه رسیده و دستور ترخیص قطعات از گمرکات صادر شده است.
وی ادامه داد: اجناسی که در حال ترخیص از بازار هستند یا متعلق به کسانی است که نسبت به تهیه پرفورم اقدام کردند اما موفق به ثبت درخواست های خود نشده اند یا مراحل آن به پایان رسیده اما آن چه مشخص است، کالا وجود داشته و مذاکرات برای خرید و تهیه خودرو انجام شده است و کمبودی در این باره وجود ندارد.
رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران با بیان این که وضعیت پیش آمده از نظر تحریم کنندگان یک تهدید است اما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کرد، گفت: باید نسبت به ذخیره سازی هرچه سریع تر این قطعات در انبارها اقدام و شرایط را به گونه ای فراهم کرد که باقی ماندن قطعات در انبارها برای فروشندگان تبدیل به مشکل شود نه این که با هدف افزایش قیمت بیشتر از فروش خودداری کنند.
بخشی زاده با اشاره به قانون عرضه و تقاضا در بازار تصریح کرد: در وضعیت فعلی قانون عرضه فراهم است اما دپوی فعلی قطعات به جای انبار تاجران در گمرکات بوده که لازم است در این شرایط، مسئولان هم و غم خود را برای مشخص شدن کالاهای دپو شده در گمرکات بگذارند تا این قطعات به جای انبار شدن در گمرکات در انبارهای عرضه کنندگان دپو شود به طور قطع با تکمیل انبارها از قطعات، ولع خرید با هدف دپو قطعات کاهش یافته و به صفر می رسد.
وی از بررسی مدارک با هدف ترخیص قطعات خبر داد و افزود: قطعات ترخیص شده به ترتیب اولویت وارد بازار خواهند شد اما به طور قطع در حال حاضر قطعات به اندازه کافی وجود دارد چرا که پیش از این به تاجران اعلام شده بود که به اندازه نیاز نسبت به تامین قطعات خود اقدام کنند که در حال حاضر این امر انجام شده است.
این فعال بازار لوازم یدکی با تاکید بر این که با ترخیص این قطعات، قیمت های فعلی خواهد شکست، گفت: اگر با وارد شدن این قطعات به بازار، قیمت ها کاهش نیابد به این معنا است که اطمینان برای وجود کالا وجود ندارد این در حالی است که از ابتدای امسال تلاطمی در بازار ارز به وجود آمد که بر قیمت ها تاثیر گذاشت به صورتی که مشخص نیست قیمت ها چند درصد افزایش یافته است اما به طور قطع  با ورود این کالاها به انبار، قیمت ها شکسته و به قیمت های قبل باز خواهد گشت.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top