کاهش ۸ درصدی شماره‌گذاری خودروهای جدید تا پایان مرداد

کاهش ۸ درصدی شماره‌گذاری خودروهای جدید تا پایان مرداد

رئیس پلیس راهور ناجا از کاهش ۸ درصدی شماره‌گذاری خودروهای نوشماره در ۵ ماه ابتدای امسال خبر داد و گفت: در ماه گذشته بیشترین کاهش شماره‌گذاری خودروهای نوشماره را در کشور پشت سر گذاشته‌ایم.

سردار تقی مهری با اشاره به افزایش قابل توجه تعداد وسائل نقلیه در کشور طی سال‌های اخیر اظهار کرد: آمارهای موجود نشان می‌دهد هر ساله بین 1.5 تا 2 میلیون وسیله نقلیه جدید به چرخه ترافیکی کشور اضافه می‌شود مثلا تعداد خودروها از سال 84 که حدود 7.5 میلیون بود، امسال به 22 میلیون دستگاه رسیده است؛ همچنین در سال 84، بین 3 تا 4 میلیون موتورسیکلت در کشور در حال تردد بودند که این تعداد، امروز به 11 میلیون و 800 هزار دستگاه موتورسیکلت رسیده است.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که آیا طرح‌های فروش اخیر کمپانی‌های بزرگ داخلی که با استقبال بسیار مردم مواجه شده،‌ می‌تواند هشداری برای افزایش تلفات ترافیکی در آینده باشد، گفت: آمارها روند رشد تعداد وسائل نقلیه نشان می‌دهد و عمدتاً هرچقدر ظرفیت تولید خودروها افزایش یابد ممکن است تقاضا بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته بیشترین کاهش شماره‌گذاری خودروهای نوشماره را در کشور پشت سر گذاشته‌ایم ادامه داد: البته آمار 5 ماهه خودروهای نوشماره امسال نشان می‌دهد که تعداد خودروهای نوشماره در 5 ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8 درصدی را داشته است و این درحالی است که در ابتدای امسال و در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، شاهد افزایش شماره‌گذاری خودروها در کشور بودیم.

مهری خاطرنشان کرد: به هر حال اگر خودروها عرضه شده و این خودروها وارد چرخه ترافیکی شود قطعاً احتمال وقوع حوادث رانندگی در کشور نیز بیشتر خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر تمام دستگاه‌های مسئول برای کاهش تلفات سوانح ترافیکی گفت: اگر بخواهیم موضوع کاهش جانباختگان سوانح ترافیکی جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد نیازمند عزم و اراده‌ای ملی هستیم و برای محقق شدن این هدف، نمی‌توان به صورت تک بعدی به مساله تلفات ترافیکی نگاه کرد.

وی اضافه کرد: برای دستیابی به این هدف باید هم استانداردهای خودروها افزایش یابد و هم نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها ایمن سازی شود؛ متاسفانه در حال حاضر 5400 نقطه حادثه‌خیز در سطح کشور داریم که بیش از 3000 نقطه حادثه‌خیز درجاده‌های بین شهری هستند و این در حالی است که 73 درصد از حوادث ترافیکی ما در سال گذشته در جاده‌های بین شهری بوده و امسال این سهم به 75 درصد افزایش یافته است.

مهری در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال هرچه مسافرت‌ها زیاد شود، احتمال تصادف نیز افزایش می‌یابد؛ لذا باید ایمنی خودرو و جاده افزایش یابد و از سوی دیگر کنترل بر رانندگان نیز موثرتر انجام شود؛ البته اقداماتی صورت گرفته ولی این اقدامات برای کاهش جانباختگان تصادفات ترافیکی کافی نبوده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top