بازار خودرو در انتظار برنامه های فروش خودروسازان

معاملات خودرو به صفر رسید

بازار خودرو در انتظار برنامه های فروش خودروسازان

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: پیش بینی بازار خودرو در هفته جاری وابسته به اقدامات شرکت های خودروساز و برنامه فروش آن ها است.

سعید موتمنی ،  با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر بازار در حالت نیمه تعطیل قرار دارد و خرید و فروشی نیز انجام نمی شود و حال باید در انتظار بخشنامه های فروش خودروسازان بود زیرا تا مشخص نشدن وضعیت پیش فروش ها نمی توان پیش بینی از بازار خودرو داشت.
وی اظهار کرد: به نظر می رسد امروز عصر و یا فردا بخشنامه های فروش از سوی خودروسازان اعلام شود اما در حال حاضر بازار نیمه تعطیل بوده و خرید و فروش نیز به صفر رسیده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران با بیان این که بازار خودرو از روز دوشنبه حالت جدی به خود خواهد گرفت، تصریح کرد: در چنین شرایطی اظهارات مطرح شده مبنی بر دوبرابر شدن قیمت ها نیز منطقی به نظر نمی رسد چرا که بازار تاکنون به اندازه کافی شاهد افزایش قیمت بوده و کشش برای افزایش بیشتر قیمت ها وجود ندارد.
موتمنی با اشاره به درخواست افزایش 17 درصدی قیمت خودروها از سوی خودروسازان تصریح کرد: با این روند افزایشی بیش از این میزان اتفاق نخواهد افتاد.   
وی درباره افزایش قیمت خودروهای وارداتی نیز گفت: وابستگی خودروهای وارداتی به نوسانات نرخ ارز بستگی دارد و همزمان با افزایش قیمت ارز، قیمت این خودروها نیز در بازار افزایش می یابد که در حال حاضر نیز شاهد افزایش قیمت ارز و به دنبال آن خودروهای وارداتی هستیم.
به گفته این فعال بازار، در حال حاضر خودروهای وارداتی و همچنین داخلی از ثبات قیمتی برخوردار نیستند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top