تداوم روند کاهشی قیمت ها در بازار خودرو

فعالان بازار پیش بینی کردند 

تداوم روند کاهشی قیمت ها در بازار خودرو 

بررسی قیمت ها در بازار خودرو نشان از ادامه دار بودن روند کاهشی قیمت ها است.

فعالان بازار خودرو پیش بینی می کنند با وضعیت فعلی بازار ارز شاهد کاهش بیشتر قیمت ها در بازار خواهیم بود و این افت قیمت در مورد خودروهای وارداتی به دلیل نبود تقاضا بیشتر بوده و شاهد ریزش بیشتر قیمت این خودروها در بازار خواهیم بود.
فروشندگان خودرو معتقدند در حالی که روز گذشته خریداران تعیین کننده قیمت بودند اما امروز هیچ خریداری در بازار وجود ندارد و با وجود پیش فروش گروه خودروسازی سايپا هیچ اتفاقی مبنی بر عرضه و یا تقاضای بیشتر رخ نداده این در حالیست که در سال های گذشته وقتی خودروسازان داخلی اقدام به پیش فروش می کردند شاهد ریزش قیمت ها در بازار بودیم که این روند در حال حاضر تفاوتی در بازار ایجاد نکرده است.
به گفته فعالان بازار خودرو، عرضه اندک از سوی خودروسازان در ماه های اخیر به افزایش  قیمت ها دامن زده که حال با توجه به كاهش قيمت ها در بازار، این انتظار وجود دارد که خودروسازان نیز نسبت به عرضه بیشتر در کوتاه مدت در بازار اقدام کنند که با این اتفاق، به طور قطع شاهد کاهش بیشتر قیمت ها در بازار خواهیم بود. 
پیش بینی می شود روند کاهشی قیمت ها در بازار ادامه یابد چرا که از یک سو همزمان با وارد شدن به پاییز و کاهش معاملات شاهد رکود در بازار خودرو هستیم و از سوی دیگر به دلیل افت قیمت دلار و یا به عبارت بهتر، سقوط قیمت دلار، هیچ خریداری جرات ورود به بازار خودرو را ندارد.

 

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top