مراسم معرفه مدیرعامل جدید سایپا

مراسم معرفه مدیرعامل جدید سایپا

مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اصلاح قیمت ها گفت:
بنگاه اقتصادی خیریه نیست

محمدرضا سروش گفت: بنگاه اقتصادی یک بنگاه خیریه نیست و نمی توان محصولی تولید کرد و آن را زیر قیمت تمام شده به فروش رساند.

محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت: برنامه ریزی برای افزایش تولید خودروسازان در نیمه دوم امسال

محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت، در ادامه این مراسم گفت: مباحثی که در مورد صنعت خودرو در رسانه ها مطرح می شود، موضوع عادی است زیرا همه مردم می خواهند از وضعیت این صنعت مطلع شوند

محمدرضا سروش در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا با تشکر ازحاضران در این مراسم با تاکید بر این که باید به دنبال رشد عناصر داخلی سازمان باشیم گفت: اقتصاد و صنعت ما از فرصت هایی که تاکنون داشته به درستی بهره نبرده است.
وی مشکل اصلی را در نظام بنگاه داری دانست و تصریح کرد: اگر اقتصاد پویا و توانمندی می خواهیم هسته آن در بنگاه است و تا زمانی که مشکلات خود را اداره نکنیم، پیش نخواهیم رفت.
سروش با طرح این پرسش که دولت تا چه زمانی می تواند نفت خود را بفروشد و منابع حاصل از آن را در اختیار ما بگذارد، تصریح کرد: قدرت اقتصادی کشورها و ملل در قدرت بنگاه ها است و بنگاه های بهره ور با یکدیگر رقابت می کنند.
مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: قرار بود اصل 44 قانون اساسی به کمک ما بیاید اما با اجرای این اصل بنگاه های ما بی صاحب شدند. وقتی اصول مدیریتی نداشته باشیم مشخص نیست بهره وری و قیمت تمام شده در کدام نقطه مفهوم می یابد و مشخص نیست چه کسی پاسخگو خواهد بود.
وی با تاکید بر این که قانون تجارت را شخم زدیم بنابراین در ساختاری که بالا و پایین آن مشخص نیست نمی توان به دنبال قیمت تمام شده بود، اظهار کرد: اگر نگران وضع مردم هستیم باید خود را تغییر دهیم تا یک سوزن به خود نزنیم نمی توان به مردم جوالدوز زد.
سروش ادامه داد: در بنگاه اقتصادی نمی توان محصولی تولیدی کرد و زیرقیمت تمام شده آن را به فروش رساند زیرا بنگاه خیریه نیست.
او اظهار کرد: ما با نگاه بنگاه اقتصادی در خدمت دوستان خواهیم بود و دراین مسیر از کسانی که علاقمند به همکاری باشد دعوت خواهیم کرد چرا که بنده به تنهایی نمی توانم کار را پیش ببرم. بنده روحیه همکاری دارم و هرکس که علاقمند به همکاری باشد می تواند با من کار کند به شرط این که دنبال کار کردن باشد نه دنبال سیاست بازی.

محسن صالحی نیا با بیان این که در حال حاضر 50 تا 60 درصد موضوعات در هر نشستی به صنعت خودرو ارتباط دارد، افزود: در حال حاضر اقدامات خوب و قابل تقدیری در سایپا انجام شده  که یکی از این اقدامات رابطه مستمر با قطعه سازان بوده است.
صالحی نیا افزود: همانطور که در مقاطع قبلی این شرایط را تجربه کردیم به طور قطع می توانیم در صنعت خودرو وارد یک مسیر صعودی شویم. بنده از آقای سروش به دلیل تجربه کاری شناخت دارم اما سایپا با مکانی که اقای سروش پیش از این بودند متفاوت است و آقای سروش با همکاری هیات مدیره و شرکت های زیر مجموعه می تواند عملکرد مناسبی داشته باشند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با تمام قدرت در وزارت صنعت، معدن و تجارت و همه ارکان از جمله مجلس از صنعت خودرو حمایت می کنیم و امیدواریم شرکت های خودروسازی در نیمه دوم سال با توان بیشتر، تولید را افزایش داده و هزینه ها را با تولید بیشتر مدیریت کنند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top