تعیین قیمت در بازار خودرو از دست خودروسازان خارج شده است

تعیین قیمت در بازار خودرو از دست خودروسازان خارج شده است

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز بازار خودرو محل جولان واسطه ها و دلالان شده که قیمت های دلخواه خود را تحمیل می کنند.

 «حسین سلاح ورزی» افزود: افزایش بی ضابطه قیمت خودروها در بازار، سایر اصناف مرتبط از جمله قطعه سازان را نیز دچار مشکل کرده است.
وی یادآور شد: قطعه سازان معتقدند به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، دستمزد، هزینه های حمل و نقل و غیره، بهای قطعات تولیدی نیز باید افزایش یابد، اما این افزایش ها باید متناسب باشد.

** پیش فروش خودروسازان
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درخصوص برنامه های پیش فروش خودروسازاندر ماه های گذشته نیز گفت: اگر پیش فروش ها با مکانیسمی باشد که خودرو بطور مستقیم به دست مصرف کننده نهایی برسد، بطور قطع موثر است.
سلاح ورزی تاکید کرد: مکانیسم یاد شده باید به گونه ای طراحی شود که نظام جبرانی قدرت خرید در آن در نظر گرفته شده باشد؛ یعنی وقتی ثبت نام امروز و تحویل خودرو یک سال بعد است، سود مشارکت در نظر گرفته شده باید با نرخ تورم خرید تناسب داشته باشد.
وی ادامه داد: در این پیش فروش ها باید زمان تحویل و قیمت های نهایی محصول مشخص باشد.
 از آغاز امسال تاکنون، شرکت سایپا 270 هزار دستگاه خودرو پیش فروش کرده است. همچنین ایران خودرودر دونوبت 77 هزار و 100 دستگاه خودرو پیش فروش کرد.
پیش از این «علیرضا نیک آئین» رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران پیش فروش ادامه دار خودروسازان را راهی برای حضور واسطه ها در این بازار دانست و گفت: دلالان نیز از این آب گل آلود ماهی گرفته و بازار را آشفته تر می کنند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top