تعداد خودروهای تهران ۶ برابر ظرفیت معابر

تعداد خودروهای تهران ۶ برابر ظرفیت معابر

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه سیاسیون استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را کسر شان می‌دانند، گفت: تعداد خودروهای تهران ۶ برابر ظرفیت معابر و خیابان‌ها است.

مسعود رضایی با انتقاد از اینکه ترافیک تهران به معضلی حل نشدنی تبدیل شده است، گفت: ترافیک تهران معضلی دامنه‌دار است و طی سال‌های متمادی به وجود آمده بنابراین به راحتی نمی توان آن را حل کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه مسئولان از کنترل و مدیریت ترافیک تهران عاجز هستند، افزود: هیچ اراده ای برای حل معضل ترافیک وجود ندارد در واقع تهران از لحاظ ساختاری فضای مناسب را برای تردد خودروها ندارد و از سویی فضای پارک کافی در آن به میزان کافی تعبیه نشده است.

تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت معابر و خیابان ها است

وی با تاکید بر اینکه کمبود پارکینگ عمومی در پایتخت به شدت احساس می شود، ادامه داد: متاسفانه تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت معابر و خیابان ها است زیرا در گذشته از لحاظ علمی دید قوی نسبت به این امر وجود نداشته بنابراین بسیاری از معابر پایتخت برای ماشین و خودرو طراحی نشده است.

توسعه پایتخت با بی توجهی به زیرساخت ها انجام شد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه توسعه پایتخت با بی توجهی به زیرساخت ها انجام شد، تصریح کرد: تهران در حالی که پایتخت سیاسی است پایتخت اقتصادی نیز است این در حالی بوده که مرکز سیاسی و اقتصادی بسیاری از کشورهای موفق از هم تفکیک شده است.

انتقال پایتخت سیاسی یا اقتصادی راهکاری موثر برای حل معضل کمبود محل پارک خودرو و ترافیک پایتخت

رضایی با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت سیاسی یا اقتصادی راهکاری موثر برای حل معضل کمبود محل پارک خودرو و ترافیک پایتخت است، گفت: راهکار بسیاری از معضلات تهران انتقال پایتخت است؛ متاسفانه رفت و آمدهای سیاسی به پایتخت که سکنی ندارند منجر به تشدید معضل ترافیک شده است.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با یادآوری اینکه نفت در جنوب کشور تولید می شود اما دفاتر، تشکیلات و مدیران ارشد آن در پایتخت دایر و ساکن هستند، تصریح کرد: با این رفت و آمدهای غیرضرور تهران در حال انفجار و معضلات زیست محیطی و اجتماعی زیادی آن را تهدید می کند.

سیاسیون کشور استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی را کسر شان می دانند/ مسئولان اغلب کشورها از دوچرخه استفاده می کنند
سیاسیون استفاده از حمل‌ونقل عمومی را کسر شان می‌دانند؛ مسئولان سایر کشورها از دوچرخه استفاده می‌کنند

وی از کمبود حمل ونقل عمومی در پایخت انتقاد کرد و آن را عاملی برای افزایش ترافیک دانست و گفت: متاسفانه اغلب سیاسیون کشور استفاده از حمل ونقل عمومی را کسر شان می دانند این در حالی است که مسئولان اغلب کشورها از دوچرخه استفاده و بین مردم و مانند مردم زندگی می کنند و استفاده از دوچرخه و وسایل حمل ونقل عمومی را دون شان نمی دانند بلکه تنها به فکر ارتقای سلامت شهرشان هستند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زیرساخت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حل نشود ترافیک پایتخت حل نمی شود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top