قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

رییس انجمن قطعه سازان:

قطعه سازان ایرانی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد: با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران، این انجمن برای تامین قطعات مورد نیاز خودروهای ساندرو، ال ۹۰ و غیره آمادگی دارد.

چند روز پیش مدیرعامل سایپا درباره تکلیف خودروهایساندرو پیش فروش شده با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران گفت: اکنون تعهدات شرکت به مشتریان بیش از قطعات منفصل (سی.کی.دی) موجود در انبارهاست.
«محمدرضا سروش» تاکید کرد برای حفظ منافع مشتریان طرحی را برای تامین قطعات ساندرو پیش بینی کرده ایم اما هنوز این طرح به جمع بندی نرسیده است و اگر به نتیجه نرسیم خودروهای دیگر را جایگزین این محصول می کنیم.
به گفته وی، همه ثبت نام‌های ساندرو مربوط به پیش از اردیبهشت 1397 است.
در این پیوند، رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور اعلام کرد قطعه سازان ایرانی قادر به تامین قطعات مورد نیازند.
«محمدرضا نجفی منش» امروز   یادآوری کرد: شرکت رنو به طور موقت از ایران خارج شده و حتی نیمی از نیروهای خود را در ایران نگه داشته است و از بقیه کارکنان خود در سایر سایت های تولید رنو در جهان استفاده می کند.
وی افزود: تهدید پیش آمده از تحریم ها و تعلیق فعالیت های رنو در ایران، در حقیقت یک فرصت برای صنعت قطعه سازی کشور است و در این زمینه پیشنهاد خود را درباره تامین قطعات خودروهایی نظیر ساندرو و ال 90 اعلام کرده ایم.
این مقام صنفی به تجربه مشابهی در دهه 70 و ساخت قطعات پیکان 1600 اشاره کرد و گفت: در آن زمان که نقشه راه و امکانات لازم را نداشتیم، کار راحت نبود و بر پایه سعی و خطا پیش رفتیم اما در نهایت «توانستیم».
وی تاکید کرد امروز در مقایسه با دهه 70 از معلومات و اطلاعات بیشتری برخوردار بوده، بیش از سه هزار و 500 واحد دانش بنیان داریم و بیش از یک هزار و 500 واحد قطعه سازی در کشور فعالیت می کنند.
نجفی منش اعلام آمادگی کرد اگر گروه سایپا موافقت کند، قطعه سازان و واحدهای دانش بنیان به ارائه پیشنهادهای خود بپردازند تا به داخلی سازی قطعات کمک شود.
وی گفت: از آنجا که رنو ناخواسته و از روی اجبار از ایران خارج شده است، مشکلی بابت برند رنو نیز پیش نمی آید.
به گزارش ایرنا، امروز شرکت پارس خودرو اعلام کرد مشتریانی که قصد تبدیل خودروهای ثبت نامی خود را دارند از اول آذرماه می توانند برای جایگزینی تعهدات انواع ساندرو با 2 دستگاه خودرو- یک دستگاه از گروه پراید (131/151) و یک دستگاه از گروه تیبا (تیبا/ تیبا2/ ساینا)- اقدام کنند.
موعد تحویل یک دستگاه بهمن 1397 به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنو و یک دستگاه آذر 1398 با قیمت روز است.
همچنین می توان خودروهای ال 90 و پارس تندر را با یک دستگاه خودرو از گروه پراید یا تیبا با موعد تحویلبهمن 1397 به بعد تعویض کرد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top