خودروسازان را از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف کنید

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خودروسازان را از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف کنید

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: باید خودروسازان را به صورت موقت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد زیرا این موضوع باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود.

سیدجواد حسینی کیا در خصوص تعیین قیمت جدید خودروهای تولید داخل تا هفته آینده، اظهار داشت: در حوزه خودرو دولت باید در شرایط اقتصادی و اجتماعی با توجه به نوسانات ارزی بخشی از بخشودگی‌ها و معافیت‌های مالیاتی را به منظور جلوگیری از افزایش قیمت خودرو اعمال کند.

مهلت دوساله بروزرسانی به خودروسازان داده شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت مهلت دو ساله‌ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد و بعد از گذشت دو سال تعرفه واردات خودرو را به صفر برساند، گفت: دولت می‌تواند برای بروزرسانی صنعت خودرو در مهلت دو ساله پیشنهادی، وام های بلند مدت و کم بهره‌ای را در اختیار خودروسازان قرار دهد.

خودروهای صادرات محور تولید شود

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروسازان باید بتواند در مدت دوسال تولیدات خود را به روزرسانی کند تا خودرو‌هایی ارزان قیمت، صادرات محور و رقابت پذیر تولید کند، ادامه داد: تولیدات خودروسازان باید بعد از حمایت های اعمالی قدرت رقابت و تصاحب بازارهای جهانی را داشته باشد.

مالیات بر ارزش افزوده بسیاری از قطعات خریداری شده توسط قطعه سازان پرداخت شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه اقشار متوسط و ضعیف جامعه دیگر توان خرید خودرو ندارند، اظهار داشت: در شرایط کنونی ظرفیت افزایش قیمت خودروهای تولید داخل علی رغم اینکه قیمت تمام شده محصولات بالاتر است وجود ندارد.

معافیت دوسال خودروسازان از پرداخت مالیات موجب کاهش قیمت می‌شود

به گزارش تصویر روز به نقل از خانه ملت عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه مردم توان خرید خودرو را ندارند، خاطرنشان کرد: باید خودروسازان را به صورت موقت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد زیرا این موضوع باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود، مالیات بر ارزش افزوده بسیاری از قطعات خریداری شده توسط قطعه سازان پرداخت شده است

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top