قیمت خودرو خارجی ثابت ماند، داخلی افزایش یافت

قیمت خودرو خارجی ثابت ماند، داخلی افزایش یافت

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو مشهد گفت: طی روزهای اخیر قیمت خودروهای خارجی در بازار تقریبا ثابت مانده اما قیمت خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

 حمیدرضا حیدری  افزود: هم اینک تعداد معاملات در نمایشگاههای خودرو مشهد به حداقل رسیده زیرا مردم به دلیل بی ثباتی بازار نمی توانند تصمیم به خرید یا فروش بگیرند.
وی ادامه داد: در رکود بازار خودرو تورم نیز شکل گرفته و تقریبا این بازار در شرف مواجهه با یک رکود تورمی است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو مشهد گفت: عموم خودروسازان بر این مهم اتفاق نظر دارند که کمبود قطعه خارجی برای ساخت خودرو هزینه های تمام شده را افزایش داده و ناگزیر به عرضه خودرو با قیمت های بالا هستند.
وی افزود: از سوی دیگر همه نمایندگیهای خودروسازان داخلی به تعهدات خود عمل نمی کنند و عرضه خودرو به میزان محدود انجام می گیرد لذا در شرایطی که تقاضا برای خودرو بیشتر از عرضه می شود قیمت افزایش می یابد.
حیدری همچنین گفت: 750 واحد مجوزدار زیر نظر اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو مشهد فعالیت می کنند. به دلیل رکود بازار خودرو از ابتدای امسال تاکنون 12 درصد از نمایشگاهداران پروانه کسب خود را ابطال کرده اند.
وی افزود: نوسانات نرخ ارز برای بازار خودرو شوک آور بوده و این بازار برای خروج از رکود نیازمند ثبات قیمتها است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

 

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top