تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد

هشدار مقصودی در باره مصوبه خودرویی وزارت صمت؛

تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت خودرو که در جلسات روز گذشته با فعالان صنعت خودرو در این زمینه تصمیماتی گرفته شده است تقاضای طرح سوال از وزیر صمت را مطرح کرده‌ام.

 حسین مقصودی  در خصوص تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت گذاری خودروهای تولید داخل و طرح سوال وی از وزیر صمت، اظهار داشت: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت خودرو که در جلسات روز گذشته با فعالان صنعت خودرو در این زمینه تصمیماتی گرفته شده است تا قیمت محصولات را به 5 درصد کمتر از قیمت‌های بازار افزایش دهند تقاضای طرح سوال از وزیر صمت را مطرح کرده‌ام.

افزایش قیمت خودرو اعتماد عمومی به دولت را کاهش می‌دهد

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: افزایش قیمت خودرو به میزان 5 درصد کمتر از بازار باعث می‌شود تا مردم باور نکنند که دولت در افزایش بی رویه قیمت‌ها و دلال بازی‌ها دخالت نداشته و دست‌های پشت پرده وجود ندارد.

افزایش قیمت خودرو مغایر سیاست کلان کشور است

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوال من از وزیر صنعت، معدن و تجارت که آن را نیز پیگیری می‌کنم در خصوص دلایل افزایش قیمت خودرو است که با سیاست‌های کلان کشور، سیاست‌های صریح مجلس مغایرت دارد و به نوعی عدم همراهی با مردم محسوب می‌شود، ادامه داد: چرا در این روزها که شاهد افرایش قیمت ارز هستیم در بازارهای ارز و خودرو به عنوان صنعت مادر و ملی اختلال و التهاب ایجاد می‌کنند.

افزایش قیمت خودرو زنگ خطر استیضاح آقای رحمانی را نیز به صدا در می‌آورد
دلیل اصلی استیضاح آقای شریعتمداری در پست وزارت صمت بحث افزایش قیمت خودروها مخصوصا در خانواده پراید بود و این موضوع زنگ خطر استیضاح آقای رحمانی را نیز به صدا در می‌آورد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دلایل افزایش بی مهابای قیمت خودرو را حتی اگر منجر به استیضاح وزیر صنعت نیز شود پیگیری می‌کنیم، عنوان کرد: وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت باید بداند دلیل اصلی استیضاح آقای شریعتمداری در پست وزارت صمت بحث افزایش قیمت خودروها مخصوصا در خانواده پراید بود و این موضوع زنگ خطر استیضاح آقای رحمانی را نیز به صدا در می‌آورد.

خودروسازی‌ها به بخش خصوصی واگذار شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلمی با بیان اینکه اگر آقایان توان مدیریت در صنعت خودرو را ندارند و مدعی هستند که دو خودروساز بزرگ کشور زیان‌ده هستند مدیریت‌ها را رها و خودروسازی‌ها را به صورت کامل به بخش خصوص واگذار کنند، تصریح کرد: مردم نمی‌‌توانند سرمایه و جان خود را بدهند و سالانه تعداد بسیار زیادی تصادف و قطع عضو شاهد و از سوی دیگر خودروسازان ادعای زیان دهی سالانه به میزان 2 هزار میلیارد را داشته باشند، نمی‌توانیم با حمایت از یک سیاست و مدل کاری حمایت و با جان مردم بازی کنیم.

تعیین قیمت خودرو بر مبنای بازار امکان پذیر نیست

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به شدت مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم و از مواضع خود کوتاه نمی‌آیم، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت 40سال علی‌رغم حمایت‌های همه جانبه صنعت خودرو هر روز بحران و مشکل جدید دارد و کیفیت محصولات تولیدی نیز افت کرده است، نمی‌توان بعد از گذشت سه ماه از اختلال به وجود آمده در بازار قیمت‌ها را برمبنای آن تعیین کنیم.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

دیدگاه ها


  1. باسلام خدمت وزیر وبرادرانی دل ملتی راشاد مکنند دل زن وبچه هاشون شاد بشه من سه ماه از تاریخ تهویل ماشینم میگذرد به هرجا شده رفتم وزنگ زدم جوابگو نیستن ماگناه کردیم بگفته امام حمایت از تولید ملی این از خودرو ملی خدا شما میبینی قضاوت کن

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top