جزییات تکمیلی از عرضه دنا پلاس اتوماتیک تا پایان سال

جزییات تکمیلی از عرضه دنا پلاس اتوماتیک تا پایان سال

 

خودروی دنا در سال 93 توسط شرکت خودروسازی ایران خودرو به بازار عرضه شد و تا به الان لوکس ترین خودروی ملی لقب گرفته است. تاکنون سه تیپ ساده، پلاس و پلاس توربو وارد بازار شده و این خودرو در تیپ پلاس به دلیل امکانات رفاهی زیاد و خاص توانسته با نمونه های چینی خود رقابت کند. شرکت ایران خودرو علی‌رغم وعده های پیشین خود برای عرضه دنا پلاس اتوماتیک، اما به دلیل محدودیت هایی که صنعت خودرو با آن مواجه شده است نتواسته این خودرو را به صورت انبوه تولید کند. مدتی قبل ایران خودرو اطلاعاتی از این خودرو منتشر کرد که مشخص می‌شود این خودرو در مدل های معمولی و توربو مجهز به جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک ساخت کمپانی Motrain کره جنوبی به زودی و به احتمال زیاد تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.
به نقل از اخبار خودرو، بر اساس اطلاعات بدست آمده دنا پلاس اتوماتیک از امکانات رفاهی از جمله استارت دکمه ای، حالت رانندگی اسپرت و برفی، فرمان کمکی برقی و ورود بدون کلید برخوردار است. همچنین این خودرو تست های ایمنی مانند TCS و ESP را پشت سر گذاشته است و احتمال دارد این خودروی ملی دارای امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر نیز شود.
گفتنی است که انتخاب گیربکس چهارسرعته اتوماتیک برای این خودرو نمی تواند چندان جالب توجه باشد، به خصوص که حالا خودروهای چینی اقتصادی نظیر بسترن b30 به گیربکس های شش سرعته اتوماتیک مجهز شده اند و عملکرد قابل قبولی را در این زمینه ارائه می دهند.
از نقطه نظر ایمنی نیز با توجه به روشن نبودن نتایج تست تصادف، دنا پلاس شانس چندانی در مقایسه با رقبای چینی موفق خود ندارد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top