بازار خودرو در انتظار تعیین تکلیف قیمت های جدید

بازار خودرو در انتظار تعیین تکلیف قیمت های جدید

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: با وجود کاهش نرخ ارز، قیمت خودروها در بازار تغییری نداشته و بازار در انتظار تعیین قیمت های جدید باقی مانده است.

سعید موتمنی با تاکید بر این که قیمت ها با وجود کاهش نرخ ارز تغییری نکرده است، گفت: این در حالیست که پیش بینی می شد با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش حدود 30 تا 40 درصد قیمت خودروها در بازار باشیم.
وی افزود: این شرایط به این دلیل است که در حال حاضر هیچ عرضه ای به بازار انجام نمی شود و هر خریدی هرچند به صورت اندک از خودروهای موجود در بازار انجام می شود ضمن آن که با عرضه قطره چکانی خودروهای مورد نیاز به دست خریداران می رسد.
این فعال بازار خودرو با تاکید بر این که در صورت عرضه به طور قطع شاهد کاهش قیمت در بازار بودیم، تصریح کرد: هم اکنون به دلیل مشخص نشدن قیمت ها عرضه در بازار به شدت کاهش یافته و این کمبود عرضه و نابسامانی ماه ها است ادامه دارد و بازار همچنان در انتظار تعیین و تکلیف قیمت ها است و از سوی دیگر خودروساز نیز به تعهدات فروش خود عمل نمی کند.
موتمنی در تشریح وضعیت بازار خودروهای وارداتی نیز گفت: در چند ماه اخیر و همزمان با افزایش نرخ ارز قیمت ها افزایش یافت و حتی با وجود کاهش نرخ دلار از 18 هزار تومان به 11 هزار تومان باز هم قیمت ها کاهش نیافته است. برای نمونه قیمت سانتافه در ماه های اخیر همزمان با نوسانات قیمت تنها حدود 5 میلیون تومان کاهش و یا افزایش داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: ماه ها است که خودرو وارد کشور نمی شود اما خودرو به اندازه کافی در بازار وجود دارد و خرید و فروشی نیز انجام نمی شود و قیمت ها نیز همچنان بالا است چرا که با احتساب دلار 10 هزار تومانی و قیمت جهانی خودرو همراه با تعرفه های تعیین شده، قیمت ها به میزان فعلی خواهد بود مگر ان که تعرفه ها به میزان سابق بازگردد.
وی یادآور شد: در سه ماه اخیر خرید و فروشی در بازار انجام نشده و اختلاف قیمتی هم به وجود نیامده است و این اختلاف قیمت تنها در خودروهای داخلی بوده این در حالیست که خریداران نیز به دلیل بالا بودن قیمت ها در انتظار تعیین و تکلیف قیمت های جدید هستند و معتقدند که نباید با قیمت های فعلی اقدام به خرید کنند.
به گفته موتمنی، خودروهای وارداتی نیز با قیمت های فعلی خریداری ندارد این در حالیست که خودرویی نیز وارد کشور نمی شود و به همین دلایل معاملات در بازار خودرو در چند ماه اخیر به صفر رسیده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top