نگاهی به نکته‌های مغفول مانده درباره مشکلات مردم با خودروسازان

نگاهی به نکته‌های مغفول مانده درباره مشکلات مردم با خودروسازان

موضوع افزایش قیمت خودروها از سوی شرکت‌ها مختلف و تجمع خریداران جلوی در شرکت و مطالبات آن‌ها همچنان یکی از موضوعات اصلی این روزهای صنعت خودرو است.

درزمینهٔ تجمعات اخیر در مقابل شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو بد نیست به اتفاقات افتاده طی روزهای اخیر نگاهی دوباره بی اندازیم با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم در این نوشتار مطالبات مردم را غیرقانونی و حتی غیرعادی بخوانیم.
مشکلات به وجود آمده برای شرکت‌ها از سه منظر قابل‌تأمل است.
منظر نخست تصمیم حاکمیت است. جدا از اینکه تصمیم حاکمیت درباره چگونگی تعامل یا همکاری با کشورهای دیگر درست باشد یا اشتباه، باید توجه کنیم که هر تصمیمی عواقبی دارد و خیلی اوقات برای رسیدن به یک هدف بزرگ‌تر و یا دفاع کردن از حق قانونی خودرو باید از اهداف کوچک‌تر چشم‌پوشی کرد. این موضوعی است که همه باید به آن توجه کنند، اما به‌واقع از دولت انتظار می‌رود خیلی شفاف بیاید مشکل را با مردم در میان بگذارد و از سوی دیگر تلاش کند راه‌حل‌های جایگزین را به شرکت‌ها و مردم نشان دهد، نه آنکه خود را کنار بکشد و تنها از بیرون به ماجرا نگاه کند و به‌جای کمک در حل مشکلات بیشتر دنبال سنگ‌اندازی در مسیر شرکت‌ها باشد.
منظر دوم دقت در انتخاب از سوی مردم است. در طی سال‌های اخیر بارها دیده‌شده است که برخی اندک از خریداران برای به دست آوردن سود بیشتر فریب تبلیغات شرکت‌ها را خورده‌اند، درحالی‌که اگر متقاضیان خودروها کمی باهوش‌تر باشند کمتر درگیر مشکلات این‌چنین می‌شود، مانند اتفاقی که در زمان خرید سیتروئن سی 3 افتاد و فردای اتمام پیش‌فروش این خودرو تعداد زیادی از خریداران با حضور دریکی از شرکت‌های لیزینگ به دنبال خرید این خودرو بودند.
اما منظر سوم، سهم خودروسازان در ایجاد این مشکلات است. به‌طور حتم نمی‌توان گفت شرکت‌های خودروساز بی‌تقصیر در اتفاقات ایجادشده هستند، اما بسیار بهتر مدیران ارشد شرکت‌های خودروسازی شفاف‌تر عمل کنند و با حضور در رسانه‌ها هم تقصیر خود را قبول کنند و هم راهکارهایی که برای برون‌رفت از این مشکلات در حال اجرا دارند را به‌صورت شفاف به گوش مردم برسانند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top