دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی: قطعه‌سازان یکی پس‌از دیگری ورشکست می‌شوند

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:

قطعه‌سازان یکی پس‌از دیگری ورشکست می‌شوند

لزوم تسریع در به روزرسانی قیمت‌ قطعه

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به ورشکستگی قطعه‌سازان گفت: اگر دولت نمی‌خواهد موضوع قیمت‌گذاری خودرو را تعیین تکلیف کند، حداقل باید هر چه سریع‌تر قیمت‌های قطعه را به روز کند.

 آرش محبی نژاد بلاتکلیفی صنعت خودروسازی کشور را ناشی از تعلل دولت در تصمیم‌گیری دانست و اظهار کرد: در حال حاضر مشکل صنعت خودرو ضعف دولت در تصمیم‌گیری است و زمانی که مسئولیت قیمت‌گذاری را بر دوش دولت می‌اندازیم، باید عواقبش را نیز تحمل کنیم.

وی ادامه داد: صنعت خودرو، صنعت جامعی است که مخاطبان عامی دارد به طوری که 64صنعت جانبی به خودروسازی وابسته است، بنابراین به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی و اجتماعی، دولت در این زمینه با تعلل عمل می‌کند که البته این به نفع هیچ کس نیست.

محبی‌نژاد با تاکید بر این که اگر دولت نمی‌تواند در موضوع تعیین تکلیف قیمت خودرو به نتیجه برسد باید قیمت قطعه‌سازان را به روز کند، تصریح کرد: قیمت قطعه‌سازان باید هر چه سریع‌تر مشخص شود چرا که این صنعت در حال حاضر ضرر زیادی متحمل شده‌ و در حال ورشکستگی است.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با تاکید بر این که افزایش قیمت خودروسازان با روش فعلی جوابگوی بدهی آن‌ها به قطعه‌سازان نخواهد بود، خاطرنشان کرد: بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان خیلی بیشتر از این افزایش قیمت‌ها است و همچنین پولی که از این محل حاصل می‌شود نمی‌تواند مطالبات معوق به قطعه‌سازان و نیازشان به نقدینگی را فراهم کند.

این فعال صنعت قطعه در پاسخ به این پرسش که "آیا شورای رقابت برای این کار مناسب‌تر نبود؟" گفت: شورای رقابت عملکرد خوبی در این زمینه نداشت چرا که اگر کارش را درست انجام می‌داد نیازی به ورود دولت به این جریان نبود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top