آیا با توجه به لایحه بودجه سال 98 امید به آزاد شدن واردات خودرو خواهد بود

آیا با توجه به لایحه بودجه سال 98 امید به آزاد شدن واردات خودرو خواهد بود

در هفته گذشته رئیس جمهور لایحه بودجه 98 را جهت بررسی و تایید به مجلس شورای اسلامی ارائه داده است . اما در این لایحه تغییرات بوجود آمده است که امید به آزاد شدن واردات را زنده می کند.

در بودجه سال 98 افزایش 10 درصدی طرح تعرفه واردات خودرو در درآمده های دولت لحاظ شده است از این رو امکان دارد دولت برای آزاد کردن واردات خودرو در سال 98 برنامه ای داشته باشد.بعبارتی بر اساس لایحه بودجه ۹۸ کل کشور، در آمد حاصل از وضع عوارض ناشی افزایش ۱۰ درصدی ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز در ردیف ملی و در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد در نظر گرفته شده است.اما نباید عجله کرد چرا که در جدول ۵ مربوط به درآمد ها از محل مالیات بر درامد ردیف حقوق و عوارض واردات خودرو لحاظ نشده است.این بدان معناست که احتمالا ممنوعیت وارات در سال آینده نیز ادامه داشته باشد.

البته باید توجه داشت که در صورتی هم که بنا بر لایحه بودجه 98 واردات خودرو آزاد شود ،افزایش 10 درصدی عوارض ورودی خودرو را در پی خواهد داشت . در نتیجه حقوق گمرکی خودرو که در حال حاضر عددی مابین 55 درصد تا 75 درصد است 10 درصد دیگر هم افزایش خواهد یافت که در نهایت به افزایش قیمت خودروهای وارداتی خواهد انجامید. از همین رو واردات خودرو بدلیل عدم توانایی خرید مردم بسیار محدود خواهد شد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top