بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور:

بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور با اشاره به ۴۰ جلسه قطعه سازان با مسئولین کشور برای حل مشکلات تولیدکنندگان این بخش در ۲ ماه گذشته، گفت: هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند و به زودی ۴۰۰ قطعه ساز بیکار خواهند شد.

آرش محبی نژاد  با اشاره به اینکه علی رغم تمام پیگیری‌های انجمن قطعه سازان همگن تا این لحظه با وجود قول های مسئولین هیچ گشایشی برای رفع مشکلات قطعه سازان اعمال نشده است، اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت قطعه سازان روز به روز بدتر شده و به زودی 400 قطعه ساز بیکار خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی این افراد در مجموع تعداد بیکاران این صنعت به 280 هزار نفر خواهد شد، افزود: در این شرایط  هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند که این موضع بسیار نگران کننده است.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور، گفت: ظرف 2 ماه اخیر بیش از 40 جلسه مختلف در مجلس شورای  و دولت با حضور وزرای اقتصاد، صنعت، کار ، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم اما عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده و گرد مرگ بر روی صنعت قطعه سازی پاشیده شده است.

محبی نژاد با اعلام اینکه حل مشکل قیمت قطعات، تأمین نقدینگی، مطالبات معوق و سرمایه در گردش به همراه تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی باید حل شود، تصریح کرد:  به تمام این مشکلات باید کاهش چشمگیر تیراژ خودرو را هم اضافه کرد. در حال حاضر تقریباً تولید در خودروسازان رو به توقف است و برنامه تولید روزانه 6 هزار دستگاه خودرو به شدت افت کرده و هرگز به اهداف از پیش تعیین شده نخواهیم رسید.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top