اصلاح قیمت خودروسازان به صلاح کشور است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

اصلاح قیمت خودروسازان به صلاح کشور است

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت:طی سالیان اخیر در حوزه صنعت و به خصوص بخش خودروسازی شاهد رشد و شکوفایی قابل تقدیری هستیم.

ضیاالله اعزازی افزود: خودروسازان داخلی با کمک کارشناسان و متخصصان مجرب توانسته اند از وابستگی علمی و صنعتی به کشورهای بیگانه کاسته و گامی نوین در تحول و پیشرفت این عرصه بردارند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم حمایت دولت و مجلس از خودروسازان داخلی در شرایط تحریم های صنعت تاکید کرد و گفت: خودرسازان رتبه نخست اشتغالزایی در کشور را دارند و بی شک دشمنان در پس تحریم های جدید هدفی جز ایجاد نارضایتی در سطح گسترده برای مردم ندارند، بنابراین دولت مکلف است با تزریق ارز 4200 تومانی به این بخش مانع از زیان دهی بیشتر خودروسازان شود.
وی افزود: چنانچه خودروسازان داخلی نتوانند بار مشکلات مالی خود را به سلامت به سر منزل مقصود برسانند، در حوزه اشتغال و در پی آن بیکاری نیروی کار در این بخش از صنعت با پدیده خطرناکی روبرو خواهیم شد.
اعزازی ضمن تایید افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خودروسازان گفت: این امر منطقی نیست که خودروسازان خریدهای خود را با قیمت های جدید و افزایش یافته انجام دهند و هیچ گونه اصلاح قیمتی در محصولات تولیدی خود اعمال نکنند.
وی تاکید کرد: بی شک اصلاح قیمت خودروسازان با توجه به شرایط اقتصادی فعلی باید به صورت منطقی صورت بپذیرد تا بتوانند پاسخگوی تعهدات خود به مشتریان قبلی بوده و مردم نیز توان خرید از خودروسازان را داشته باشند.
نماینده مردم بناب ضمن تقدیر از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در حوزه اشتغالزایی و امر تولید گفت:سایپا به عنوان یکی از قطب های اقتصادی ایران، طی سال های اخیر توانسته در بحث کیفیت محصول وخودکفایی در تامین نیازهای مردم پیشرفت های خوبی را کسب کند  و از این رو در امر ایجاد اشتغال و حمایت از نیروی کار پیش رو بوده است.
وی افزود: همچنین بر اساس آمارهای ارائه شده در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت ها و مشکلات اقتصادی، این بنگاه صنعتی با مقوله زیان دهی شدید به جهت عدم افزایش قیمت روبرو شده است که نیازمند بررسی و حمایت همه جانبه مجلس از سایپا است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تغییر مدیریتی در این شرکت خودروساز را به فال نیک گرفت و گفت: حل مشکلات عدیده گروه سایپا در کنار حمایت های مجلس و دولت، نیازمند به خدمت گرفتن مدیری متعهد و متخصص است که بتواند تصمیمات استراتژیک مفیدی را برای عبور از بحران اتخاذ کند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top