رئیس سازمان حمایت از اختصاص ۱۵هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان خبر داد

رئیس سازمان حمایت خبر داد

تعداد تعهدات معوق خودروسازان به ۳۰۰ هزار دستگاه رسید

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: از مبلغ ۱۵ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان به صنعت قطعه سازی تخصیص می یابد

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعداد خودروهای معوق دو خودروساز را ۲۹۰‌تا ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو اعلام کرد و گفت: با پیش بینی های انجام شده مقرر شد ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان اختصاص یابد تا شیب تولید در این واحدها روند صعودی داشته باشد.

عباس تابش در گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 با بیان این مطلب گفت: براساس مصوبات تنظیم بازار خودروسازان باید نسبت به 20 درصد تولیدات خود به صورت فروش فوری با هدف تعدیل قیمت ها در بازار و 80 درصد در قالب تعهدات عمل کنند در غیر این صورت سازمان حمایت با خودروسازان برخورد خواهد کرد.
وی ادامه داد: از زمان ابلاغ این مصوبه ناظران سازمان حمایت در نمایندگی های خودروسازان مستقر شده اند براین اساس وزارت صنعت ساماندهی بازار خودرو را در قالب مجموعه ای از سیاست های کلان و اقدامات اجرایی در مدت معین در دست اجرا دارد.
تابش تصریح کرد: سیاست تنظیم بازار،تحویل به موقع معوقات و کمک به ایفای حقوق مصرف کنندگان، اشتغال صنعت قطعه و خودروساز، کاهش ضریب وابستگی و استفاده از شرکت های دانش بنیان و طراحان در داخلی سازی ساخت قطعات وابسته از جمله این سیاست ها است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: خودروسازان از امروز موظف هستند ظرف 48 ساعت از اعلام قیمت های جدید نسبت به ثبت قیمت ها در سامانه سازمان حمایت تحت عنوان سامانه 124به ثبت برسانند. همچنین از آن ها خواسته شده تا پایان هفته نسبت به ارایه مستندات قیمت گذاری اقدام کنند چرا که این خودروها شکایت محور هستند و باید قیمت های اعلامی بر اساس ضوابط تعیین قیمت، قیمت گذاری شده باشند.
تابش با بیان این که خودروهای مشمول قیمت گذاری بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار ابلاغ شده اند، ادامه داد: خودروهای مشمول قیمت گذاری بر اساس مصوبه ستاد تنطیم بازار تا 31 مرداد ماه با قیمت های قبلی تحویل داده می شود و از اول اردیبهشت تا پایان دی ماه مشمول 30 درصد افزایش قیمت خواهند بود که در این میان بر اساس ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان باید پرداخت سود مشارکت و تاخیر نیز از 30 درصد اعلامی، کاسته شود.
وی افزود: خودروهای غیر مشمول قیمت گذاری نیز تا آخر مرداد بر اساس قیمت های قبل و اعلامی در قرارداد همراه با سود تاخیر و مشارکت محاسبه خواهد شد.
رئیس سازمان حمایت در مورد خودروی هاوال نیز توضیح داد که این خودرو 2200 تعهد و 400 خودرو آماده و همچنین 102 دستگاه ناقص دارد که امکان افزایش این تعداد خودرو به میزان تعهدات وجود ندارد و براساس قانون باید بر اساس تقدم و تاخر ثبت نام کنندگان نسبت به تحکیل خودرو اقدام شود و باقی تعهدات نیز با جایگزینی و یا به روز کردن مبلغ پرداختی تسویه شود.
تابش در پایان تاکید کرد که وزارت صنعت به صورت جدی بر سر تعهد خودروسازان مبنی بر فرمول 80 به 20 مبنی بر انجام تعهدات ایستاده است.

عباس تابش تأکید کرد: برای حفظ اشتغال در صنعت قطعه سازی 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات به قطعه سازان پرداخت می‌شود.

وی افزود: بخشی از برنامه‌های وزارتخانه تأمین سرمایه در گردش خودروسازان و بخصوص قطعه سازاناست و در این برنامه سعی شده تا نیاز قطعه سازان تأمین تا شغل بیشتری برای جوانان ایرانی ایجاد شود.

تابش ادامه داد:‌ بانک‌ مرکزی این امکان را در اختیار قطعه سازان قرار می‌دهند تا آنها بتوانند علاوه بر تأمین قطعات مورد نیاز خودروسازان ، شرایط تولید و اشتغال خود را تثبیت نماید

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top