خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند

خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می کوبند و تکلیف مشتریان را نیز مشخص نمی کنند.

سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با مطرح کردن این موضوع مبنی بر اینکه ایران خودرو و سایپا چه زمانی می خواهند در تحریم ها همراه مردم باشند؟، گفت: به طور روزانه با شهروندان زیادی روبرو هستیم که اعلام می کنند خودروهای  ثبت نامی آنها که قرار بوده حتی در شهریور ماه سال جاری تحویل داده شود هنوز به آنها واگذار نشده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین پیامهایی از خودروسازان  به ثبت نام کنندگان خودرو می رسد مبنی بر اینکه می خواهند خودرو را گرانتر از قیمتی که ثبت نام شده تحویل مشتری دهند، یعنی بر خلاف توافق صورت گرفته میان آنها، که نگرانی را برای خریداران به همراه دارد و متاسفانه  صنعت خودروسازی نیز پاسخگوی مشکلات نیست که علت این گرانی ها چیست؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه نرخ دلار نسبت به قبل کاهش یافته پس طبیعتاً باید  قیمت خودرو نیز کاهش یابد افزود: زمانی بحث این بود که دلار به 19 هزار تومان رسیده است و به تبع آن تولید قطعات و محصولات نهایی گران می شود، در حال حاضر که قیمت دلار به رقم زیر 10هزار تومان رسیده ، خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می کوبند و تکلیف مشتریان را نیز مشخص نمی کنند.


کاهش نرخ دلار با گرانی خودرو تناسبی ندارد

این نماینده مجلس افزود: در شرایطی که دلار پایین آمده است و شرایط بازار کنترل شده است واقعاً گرانی این محصولات توجیهی ندارد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این انتظار از کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با توجه به تخصصی بودن بحث وجود دارد که موضوع گرانی محصولات ایران خودرو را پیگیری و  نتایج آن را به طور شفاف به مردم بگوید.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top