خودروهایی که در آزمایش استاندارد قبول نشوند، متوقف خواهند شد

رئیس سازمان ملی استاندارد:

خودروهایی که در آزمایش استاندارد قبول نشوند، متوقف خواهند شد

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: هر کدام از خودروها که تا یک سال آینده مشکلشان حل نشود و در بازدهی‌ها قبول نشوند باید تولیدشان متوقف و از چرخه خارج شوند.

نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد در حاشیه نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در جمع خبرنگاران گفت: در رابطه خودروسازی‌هایی که خودروی غیراستاندارد دارند ما به آنها یک سال فرصت دادیم تا موارد غیراستاندارد بررسی و موارد را برطرف کنند. در حال حاضر نمی‌توانیم بگوییم کدام خودروها متوقف خواهند شد، باید تست‌های مربوطه مجددا انجام شود.

وی افزود: برای برخی موارد آزمایش باید در کشورهای دیگر انجام شود و نمونه باید از کشور خارج شود، هر کدام از خودروها که تا یک سال آینده مشکلشان حل نشود و در بازدهی‌ها قبول نشوند باید تولیدشان متوقف و از چرخه خارج شوند.

پیروزبخت در ادامه تصریح کرد: استارت این کار زده شده و برنامه‌ها را به خودروسازان داده‌اند در مجموع رسیدگی به وضعیت خودروها و واگذاری علامت استاندارد و تاییدیه خودروها چند ماهی زمان می‌برد و باید منتظر بود تا انجام شود.

پیروزبخت تاکید کرد: استاندارد در هر صورت یک ویژگی قابل قبول است که باید آن را رعایت کنیم اما برای تسهیل فرآیندها تغییراتی در روند کارها داده‌ایم و بسته‌های حمایتی برای تولید داخلی، وارداتی و صادراتی را که بسته مبسوطی است در نظر گرفتیم تا کار تجار و تولیدکنندگان راحت‌تر شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص ثبت کالاها گفت: در بحث ثبت کالاها اگر واردکننده یا صادرکننده دو بار از یک مبدا کالای خود را وارد یا خارج کرده باشد تنها کافی است یک بار برای محصول خود استاندارد دریافت کند و پس از آن به کرات می‌تواند کار خود را انجام دهد این امر برای این است که کالاها راحت‌تر و سریع‌تر ترخیص شوند البته کالاها باید COI را دریافت کرده و گواهی بازرسی داشته باشند تا رفت و آمد تجار به سازمان استاندارد کمتر شود.

پیروزبخت در ادامه تصریح کرد:‌ واحدهای تولیدی که مواد اولیه را از خارج وارد می‌کنند می‌توانند با تعهد کالا را ترخیص کنند و در زمان تولید، استاندارد کالا را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم اما بسیاری از واحدهای تولیدی اطلاعی در این زمینه ندارند.

رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص ترخیص قطعات خودرو برای کارخانجات خودروسازی اذعان داشت: خودروسازان هم می‌توانند با تعهد در گمرک قطعات مورد نیاز خود را وارد کنند البته این کالا تنها باید در خودروسازی استفاده شود در غیر اینصورت برای ورود قطعه به بازار حتما باید استاندارد آن تایید شده باشد امور تسهیل شده اما با رعایت استانداردها این کارها انجام می‌شود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top