افزایش قیمت خودرو با هدف حفظ تولید بوده است / خودروسازان تعهدات قبلی دارند، مجوز پیش فروش ندارند

وزیر صمت اظهار کرد:

افزایش قیمت خودرو با هدف حفظ تولید بوده است

خودروسازان تعهدات قبلی دارند، مجوز پیش فروش ندارند

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که برنامه اصلی این وزارتخانه، انجام همزمان تعهدات خودروسازان در کنار حفظ تولید بوده است.
همچنین رحمانی گفت: خودروسازان تعهدات عمل نشده ای دارند که برای عمل به آنها، فعلا مجوزی برای پیش فروش داده نمی شود.

رضا رحمانی در حاشیه حضور در اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برخلاف برخی صحبتهای مطرح شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال حمایت از خودروسازان بوده است، ما بر این موضوع تاکید داریم که در برنامه‌ریزی صورت گرفته تنها به دنبال اجرایی شدن تمام مسائل مورد نظر در اقتصاد خودرویی کشور بوده‌ایم.

وی ادامه داد: از این رو اگر با افزایش قیمت خودرو موافقت شده با این هدف بوده است که امکان حفظ خط تولید برای خودروسازان فراهم شود و اگر این موضوع از سوی ما پیگیری شده در کنار آن وزارت صنعت، معدن و تجارت به طور قطعی به دنبال اجرای تعهدات خودروسازان نیز بوده است.

به گفته وی در حال‌ حاضر خودروسازان اجازه پیش فروش خودروی جدید ندارند و این وزارتخانه به طور قطعی تا تمام تعهدات خود را به طور کامل اجرایی کنند، پیگیر حقوق مردم خواهد بود.

«رضا رحمانی» امروز (یکشنبه) در حاشیه نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، در جمع خبرنگاران افزود: وزارت صنعت مجوزی برای پیش فروش خودرو صادر نمی کند تا خودروسازان بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.
به گفته وی، وزارت صنعت به طور جدی پیگیر است که تعهدات قبلی خودروسازان اجرایی شود.
رحمانی پیرامون افزایش قیمت خودروها در هفته گذشته گفت: برای حفظ تولید، قیمت کالا باید توجیه پذیر باشد به همین سبب با افزایش قیمت خودروهای داخلی موافقت شد تا آنها بتوانند همچنان خط تولید خود را حفظ کنند.
وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی دیگر در مورد تغییر مدیر عامل سایپا، گفت: تغییر مدیرعامل در اختیار هیات مدیره این شرکت است و این سوال را باید از هیات مدیره سایپا پرسید.
رحمانی در پاسخ به این پرسش که به گفته شما قرار است تولید «پراید» متوقف شود، چون تولید آن زیان ده است، گفت: من این حرف را نگفته ام؛ از خودروسازان خواسته ام چنانچه تولید خودرویی برایشان سود ندارد، به سمت تولید خودروی دیگر بروند.
وی امروز در سخنان خود اعلام کرده بود: گفته می شود خودرویی اکنون در کشور تولید می شود که تولید آن 10 میلیون تومان ضرر دارد؛ این چه کاری است؟ تولید آنرا متوقف کنید.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top