تولید پژو در کارخانه مشترک ایران و آذربایجان بزودی آغاز می شود

تولید پژو در کارخانه مشترک ایران و آذربایجان بزودی آغاز می شود

امین آخونداف رییس هیات اداری شرکت ' آذرماش ' گفت: تولید پژو در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی نفتچالا واقع در حومه باکو، از ماه فوریه - نیمه دوم بهمن - آغاز می شود .

آخونداف افزود: خودرو های جدید به گیربکس اتوماتیک مجهز خواهد بو و عنوان ' پژو خزر ' خواهد داشت.
وی افزود : حجم موتور این خودروها 1600 و 1700 سانتیمتر مکعب و قیمت آنها 17 تا 21 هزار منات با توجه به مدل و حجم موتور خواهد بود .
هر منات در حال حاضر حدود 6200 تومان است.
رییس هیات اداری شرکت 'آذرماش ' گفت: برنامه ریزی شده است در سال های آتی در این کارخانه خودروهای برقی تولید شود .
آخونداف خاطر نشان کرد: در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان تولید و فروش خودروهای سواری به قیمت نسبتا پایینتر آغاز شده است و قیمت خودروهای مدل 'خزر XL' نیز 13 تا 14 هزار منات است .
وی با اشاره به فعالیت این کارخانه مشترک اظهار داشت : در چهار ماه سال گذشته میلادی یک هزار دستگاه خودرو در این کارخانه تولید شده است .
وی گفت: برنامه ریزی کردیم در سال جاری میلادی ظرفیت تولید را سه برابر افزایش و سه هزار دستگاه خودرو تولید کنیم .
وی با اشاره به این که 95 درصد از خودروهای تولیدی سال گذشته به فروش رسیده است ، افزود : 40 درصد از این خودروها از سوی نهادهای دولتی جمهوری آذربایجان خریداری شده است ولی آمار و ارقام موجود نشان دهنده علاقه شهروندان برای خرید خودروهای این کارخانه مشترک می باشد .
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که نهادهای رسمی جمهوری آذربایجان در سال جاری نیز تقاضای دریافت خودروهای این کارخانه را داشته باشند .
ساخت کارخانه مشترک خودروسازی ایران خودرو و آذرماش جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی نفتچالای این کشور واقع در 168 کیلومتری جنوب باکو در سال 2016 میلادی آغاز شده است .
کارخانه مشترک خودروسازی ' آذرماش - ایران خودرو ' از بزرگترین واحد تولیدی این کوی صنعتی است و ظرفیت تولید آن 10 هزار خودروی سواری شامل مدل های مختلف است و شرکت ایران خودرو در این واحد تولیدی 25 درصد سهم دارد .
در این کارخانه فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است .
حجم کلی سرمایه گذاری در کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان 24میلیون منات است .
فعالیت این واحد تولیدی شرایط خوبی برای توسعه واحدهای تولیدی فرعی در کوی صنعتی نفتچالا فراهم می کند .
بر اساس توافق حاصله، 25 درصد از کل سرمایه گذاری مورد نظر برای فعالیت این کارخانه از سوی شرکت خودروسازی ایران انجام می گیرد .
این کارخانه در جریان سفر ماه مارس سال 2018 میلادی حسن روحانی رییس جمهوری ایران به جمهوری آذربایجان افتتاح شد .

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top