خودروسازان به‌دنبال مکانیزم‌ های جدید برای دور زدن تحریم‌ها

خودروسازان به‌دنبال مکانیزم‌ های جدید برای دور زدن تحریم‌ها

نارضایتی مشتریان، شرکت‎های خودروساز را به تکاپوی بیش‎تری واداشت

خودروسازان خارجی از ترس جریمه‌های مالی از همکاری با خودروسازان داخلی سر باز می‌زنند و حل‎ و فصل این موضوع راهی جز دور زدن تحریم‎ها ندارد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خودروهای پیش‎فروش‎شده ازسوی شرکت‌های خودروسازی می‎گوید: «به خودروسازان اعلام کرده‎ایم با درنظرگرفتن راهکارهای عبور از تحریم، زمان حدودی تحویل خودروها را برای مشتری مشخص ‌کنند.»

به گفته فرشاد مقیمی، اعمال محدودیت‌های بین‎المللی بر اقتصاد کشور، هرچند موجب شده است تعهدات خودروسازان به مشتریان به تعویق بیفتد، اما در این میان شاهد ابتکار برخی از شرکت‌های خودروساز برای پایان‌بخشیدن به این ماجرا هستیم.

به اذعان وی، زمان برشدن تعهدات خودروسازان به مشتریان، به دلیل میسرنبودن واردات قطعه به کشور است. حل‎وفصل این موضوع نیازمند دورزدن تحریم‌ها است. زیرا خودروسازان خارجی از ترس جریمه‌های مالی از همکاری با خودروسازان داخلی سر باز می‌زنند.

در چنین شرایطی، خودروسازان به کمک دولت در حال ایجاد مکانیزم‌های جدید برای دورزدن تحریم‌های این صنعت هستند تا از آن طریق بتوانند با واردات قطعات موردنیاز محصولاتشان به چرخه تولید خودرو در کشور ادامه دهند.

در صورتی که این مکانیزم جدید طراحی شود و مشکل در تامین قطعات حل شود، خودروسازان نیز می‌توانند تعهدات معوقه خود را به مشتریان تحویل دهند.

سه‌راه پیش روی خودروسازان

در همین زمینه، شهرام میرآخورلو، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‎کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این باره می‎گوید: «پیدا کردن راهکارهای مناسب برای مبارزه با تحریم‌ها و تامین قطعات، مدتی زمان خواهد برد اما درهرحال شرکت‌های خودروساز باید زمان تحویل خودروهای پیش‎فروش‎شده را برای مصرف‎کننده مشخص کرده و رضایت او را در این زمینه جلب کنند. برای این کار، سه‌راه پیش روی خودروسازان قرار دارد؛ اول این‎که در سبد فروش خود محصول جایگزین قرار دهند. دوم این‎که شرایط و امکان انصراف از خودرو خریداری‎شده و بازگشت مبلغ پرداختی مشتریان را با احتساب تعهدات مالی ارائه‎شده برای این مواقع فراهم کنند و سوم این‎که زمان حدودی تحویل خودرو به مشتریان را اعلام کنند.»

درحال‎حاضر برخی شرکت‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای جدول زمان‌بندی تحویل خودروهای معوق خود را اعلام کرده‎اند. این شرکت‎ها از طریق راهکارهایی توانسته‎اند مشکل تامین قطعات خود را پشت سر بگذارند و قطعات موردنیاز محصولات خود را وارد کنند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top