۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به فروش فوری اختصاص یافت

معاون وزیر صنعت:

۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به فروش فوری اختصاص یافت

 معاون وزیر صنعت گفت: ۲۰ درصد تولید خودروسازان بر اساس اجازه وزارت صنعت در قالب فروش فوری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

فرشاد مقیمی اظهار کرد: 20 درصد تولید خودروسازان بر اساس اجازه وزارت صنعت در قالب فروش فوری در اختیار مشتریان قرار می گیرد و 80 درصد مابقی به معوقات خودروسازان اختصاص یافته است.

معاون وزیر صنعت افزود: با اقداماتی که در خودروسازی کشور اتفاق افتاد تولید خودرو در هر دو خودروساز افزایش قابل توجهی پیدا کرد و در برخی از خودرو‌ها تولید 60 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی درباره اینکه با توجه به تداوم افزایش قیمت در بازار آیا خودروسازان مجاز به عرضه خودرو با 5 درصد زیر قیمت بازار هستند؟ گفت: این موضوع با توجه به تجاربی که از گذشته وجود دارد منجر به کاهش قیمت خواهد شد، اعتقاد داریم قیمت خودرو آن چیزی نیست که الان وجود دارد برای کاهش و مدیریتقیمت خودرو بوده که این تصمیم را گرفتیم این موضوع موجب افزایش قیمت نخواهد شد.

مقیمی ادامه داد: با توجه به کاهش قیمتی که پیش بینی می‌کنیم در آینده نزدیک صورت بگیرد مجددا 5 درصد قیمت بازار کار ادامه خواهد یافت تا قیمت به مصوب سازمان حمایت برسد.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود افزایش قیمت چند روز قبل از اعلام پیش فروش سازماندهی شده است تا خودروسازان قیمت ماه‌های قبل را برای پیش فروش بالا ببرند، آیا وزارت صنعت این احتمال را بررسی کرده است، گفت: این موضوع گمانه زنی است که در جامعه وجود دارد با نظارتی که سازمان حمایت، سازمان‌های نظارتی و وزارت صنعت راهبردی اینکار را در دست گرفته است شخصا به دستور وزیر صنعت هر پنج‌شنبه در خودروساز‌ها حضور پیدا می‌کنم و برنامه‌های برنامه یازده گانه خودرو را به صورت مستمر رصد می‌کنیم تا این گمانه زنی را به صفر نزدیک کنیم.
وی درباره کیفیت افزود: یکی از برنامه‌های یازده گانه وزارت صنعت مربوط به کیفیت است و همواره این موضوع در دستور کار خودرو‌ها داشتیم و یکی از برنامه‌های اصلی وزارتخانه است و از روی آن عدول نخواهیم کرد.

مقیمی درباره بالاتر بودن قیمت فروش فوری نسبت به پیش فروش‌های قبلی اظهار کرد: در پیش فروش قیمت با توجه به شرایط زمان تحویل تعیین می‌شود و با قیمت‌های قطعی نیست و  قیمت بازار در بحث پیش فروش تاثیری ندارد، با توجه به افزایش تقاضا به دلیل نزدیک شدن به نوروز شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو هستیم که سیاست‌های وزارتخانه در این باره ذکر شد برای فروش فوری نیز محدودیت‌هایی را برای خرید خودرو‌ها از جمله بر اساس کد ملی و خرید نکردن خودرو طی 18 ماه اخیر قرار داده شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر خودروسازان توانایی تحویل خودرو به صورت فوری را دارند چرا در پیش فروش‌های قبلی خلف وعده کردند، بیان کرد: دپو خودرو وجود ندارد و تولید روزانه خودروسازان را کنترل می‌کنیم، در 29 بهمنایران خودرو یک‌هزار 810 تولید داشته اما، میزان تحویل دهی از این تعداد بیشتر بوده است یعنی خودروسازان، خودرو‌هایی که نواقص داشته را تکمیل و تعهدات خود را عمل می‌کنند.

معاون وزیر صنعت درباره زمان تحویل خودرو‌های پیش فروش که در گذشته صورت گرفت، افزود: زمان تحویل بر اساس نوع خودرو و شرکت‌ها متفاوت است اما، خودروسازان برنامه تحویل را به مشتریان در بازه یک ماه اعلام می‌کنند و خودروسازان موظف به اعلام زمان تحویل به مشتریان هستند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top