قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با عمل ۲ خودروساز بزرگ کشور به تعهدات خود و افزایش تولید روزانه آن ها، قیمت خودرو پایین می آید و بازار سامان می یابد.

رضا رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات احداث واحد 40 هزار تنی تولید کنسانتره نفلین سینیت کلیبر افزود: تولید خودرو در کشور به حدود 2 هزار و 500 تا 3 هزار دستگاه در روز می رسد و این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه پیشتر کمتر از یک هزار خودرو در روز از سوی خودروسازان تولید می شد، اظهار داشت: پس از مذاکره با خودروسازان برای ساماندهی بازار خودرو این میزان به حدود یک هزار و 500 تا 2 هزار خودرو در روز افزایش یافته است و این روند برای رسیدن به وضعیت ایده آل همچنان ادامه خواهد داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: با آغاز عرضه فوری خودرو و ادامه این روند تا عید و عمل خودروسازان به تعهدات خود به طور قطع قیمت خودرو پایین می‌آید.
رحمانی با اشاره به نقش واسطه ها و برخی عوامل در افزایش قیمت خودرو در کشور ادامه داد: روند تحویل خودرو از سوی خودروسازان به صورت مرتب موجب تنظیم بازار می شود.
وی با بیان اینکه با ادامه عرضه خودرو ، قیمت منطقی در بازار حاکم می شود، گفت: هدف ما در ماه های آینده رسیدن قیمت خودرو به قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.
رحمانی افزود: هر جایی ابهامی وجود داشته باشد همکاران ما در وزارت صنعت معدن و تجارت رسیدگی می‌کنند و از حقوق مردم دفاع می‌شود.
به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی کارخانه جدید نفلین سینیت در منطقه یوزبند شهرستان کلیبر با سرمایه‌گذاری 2.5 میلیون دلاری سرمایه‌ گذار خارجی و 200 میلیارد ریالی سرمایه گذار ایرانی آغاز شد.
ظرفیت تولیدی این کارخانه در مرحله نخست 40 هزار تن خواهد بود و با تکمیل سه مرحله ظرفیت تولید به 150 هزار تن افزایش خواهد یافت.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top