مهلت ۲۰ روزه به ۲ خودروساز بزرگ برای ترخیص ۳۰۰۰ کانتینر قطعات از گمرک

مهلت ۲۰ روزه به ۲ خودروساز بزرگ برای ترخیص ۳۰۰۰ کانتینر قطعات از گمرک

مدیرکل گمرک چابهار با اشاره به دپوی ۳۰۰۰ کانتینر قطعات دو خودروساز سایپا و ایران خودرو در منطقه آزاد چابهار، گفت: به این دو خودروساز ۲۰ روز مهلت داده ایم تا کانتینرهای خود را ترخیص کنند، در غیر اینصورت این کانتینرها متروکه اعلام خواهد شد.

عزیز شمس  اظهار کرد: 3000 کانتینر قطعات خودرو متعلق به ایران خودرو و سایپا در منطقه آزاد چابهار رسوب کرده که عمده دلیل آن مربوط به مشکلی است که با بانک دارند.

وی ادامه داد: این خودروسازان باید بروند کد رهگیری بانک را گرفته و ارز4200 تومان دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در عین حال گمرک تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته و اعلام کرده کسانیکه با بانک مشکل دارند می توانند 70 تا 80 درصد کالای خود را ببرند و مابقی را به عنوان وثیقه در بندر بگذارند.

مقام مسئول گمرک با بیان این که از قرار معلوم خودروسازان گویا می گویند این اطمینان را نداریم بانک ارز 4200 تومانی به ما اختصاص می دهد یا خیر، افزود: این که خودروسازان این اجناس را ترخیص کرده و با نرخ ارز 4200 تومان به فروش برسانند و بانک بعدا اعلام کند نمی تواند با این نرخ ارز را در اختیار آنها قرار دهد.

شمس تاکید کرد: البته فقط خودروسازان این گونه نیستند و آنهایی که هم برنج وارد کرده اند با این مسئله مواجه هستند.

وی گفت: اعلام کرده ایم که برای ترخیص قطعات به خودروسازان هم تعرفه ترجیهی می دهیم اما می گویند ممکن است با قیمت 4200 آنها را عرضه کنیم و بعدا بانک با نرخ بالاتری به ما ارز بدهد. " به آنها گفتیم که حداقل اجناس خود را به انبار خودتان منتقل کنید که گفتند اگراین کار را انجام دهیم تعزیرات  می آید این قطعات را به عنوان احتکار محسوب می کند که درست می گوید.

وی با بیان اینکه مبدا این قطعات خودرو چین است، گفت: به خودروسازان اعلام کرده ایم چنانچه تا 20 روز دیگر این 3000 کانتینر ترخیص نشود آنها را جزو کالای متروکه اعلام می کنیم دیگر ربطی به ما ندارد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top