شرایط عجیب در قرارداد فروش سایپا؛ بدون جریمه تاخیر و بدون حق انصراف

شرایط عجیب در قرارداد فروش سایپا؛ بدون جریمه تاخیر و بدون حق انصراف

چند روزی می شود که به واسطه افزایش قیمت لجام گسیخته در بازار خودرو، دو شرکت ایران خودرو و سایپا روی به فروش فوری محصولات خود با قیمت هایی کمتر از قیمت بازار آزاد نموده اند تا شاید بتوانند در این ایام منتهی به سال جدید، که شاهد رونق گرفتن نسبی بازار خرید و فروش خودرو نسبت به باقی ایام سال هستیم، روند تغییر قیمت ها را از صعودی به سمت نزولی تغییر دهند.
با این حال، این شرایط فروش فوری سایپا و ایران خودرو، مسایل مربوط به خود را به دنبال داشته اند. یکی از این مسایل، مربوط به شرایط فروشسایپا است که نسبتا عجیب بوده و در آن جریمه تاخیر و حق انصراف برای مشتری در نظر گرفته نمی شود. برای مثال، در اینجا یک مشتری برای خرید خودرو ساینا مراجعه کرده و با این قرارداد روبرو شده که پیش روی او قرار داده شده است.
در این قرارداد، مبلغ خودروی ساینا برای مشتری، 45 میلیون و 500 هزار تومان عنوان شده و تاریخ تحویل خودرو سی روز بعد اعلام شده، با این حال در این قرارداد عنوان شده است که جریمه در تاخیر تحویل صفر درصد بوده و امکان درخواست خرید انصرافی ندارد. به این معنا که سایپا می تواند هرچقدر که می خواهد در تحویل خودروها تاخیر داشته باشد و از سوی دیگر، مشتری به هیچ عنوان پس از پرداخت مبلغ لازم برای خرید خودرو به شرکت سایپا، حق انصراف از خرید و دریافت پولش را ندارد. این شرایط فروش، در وضعیت فعلی، عجیب به نظر می رسد و مشخص نیست آیا خریداران پس از طی سی روز کاری، قادر به تحویل خودروهای ثبت نامی خود خواهند بود یا خیر. البته در متن این شرایط فروش، به صراحت ذکر شده که مشتری حق انصراف از خرید را ندارد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top